Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Pijany kierowca. Mężczyzna zasnął za kierownicą auta

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Zdjęcie ilustracyjne / Fot. Krzysztof Kapica Niecodzienne zachowanie kierowcy, wzbudziło zainteresowanie policjantów, którzy nocą patrolowali rejon wrocławskich Krzyków. Zauważyli osobowego Peugeota, który jechał środkiem jezdni i w pewnej chwili zatrzymał się.

Policjanci postanowili sprawdzić, co jest powodem takiego zachowania kierującego pojazdem. Kiedy podeszli do auta, zauważyli, że siedzący na fotelu kierowcy mężczyzna śpi.

Obok niego siedziała pasażerka, jak się później okazało, małżonka śpiącego mężczyzny. Od 45-latka, była od razu wyczuwalna silna woń alkoholu, a kiedy się zbudził i zauważył policjantów, zaczął ich przekonywać, że poczuł się słabo ponieważ ma problemy z sercem i dlatego zatrzymał się na środku drogi. 

Policjanci wezwali na miejsce karetkę pogotowia, której załoga nie dopatrzyła się u mężczyzny żadnych oznak zdrowotnych problemów. Wtedy 45-latek zaczął zachowywać się wulgarnie i agresywnie, co wymusiło na policjantach użycie wobec niego chwytów obezwładniających oraz kajdanek.

Zobacz także: Jazda autem podczas upału

Kiedy mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu, okazało się, że ma ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Został zatrzymany w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa. Od 45-latka pobrano również krew do dalszych badań. Po odholowaniu jego pojazdu i wszystkich czynnościach został doprowadzony do policyjnego aresztu. Funkcjonariusze zatrzymali również jego prawo jazdy. W związku z popełnieniem przestępstwa kierowania pojazdem mechanicznym pod wpływem alkoholu, mogą mu grozić nawet 2 lata pozbawienia wolności.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości