Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Piłeś? Nie jedź

Data publikacji: Autor: łm

fot. Krzysztof Mystkowski Prawo i Sprawiedliwość wnosi propozycje zmian w Kodeksie Karnym. Najważniejsze to konfiskata samochodu w przypadku spowodowania po pijanemu ciężkiego wypadku lub wykrycia u kierowcy powyżej 1,5 promila alkoholu we krwi.

 

fot. Krzysztof Mystkowski Pijani kierowcy stanowią w Polsce poważne zagrożenie dla bezpieczeństwa. Jak wynika ze statystyk Komendy Głównej Policji, co roku policjanci zatrzymują ponad 100 000 nietrzeźwych kierowców. Obecnie prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwym jest przestępstwem określonym w art. 178 KK wprowadzającym karę do 2 lat pozbawienia wolności. W stosunku do sprawcy takiego przestępstwa sąd może zastosować następujące środki karne: zakaz prowadzenia pojazdów od 1-10 lat, świadczenie pieniężne do 10 najniższych wynagrodzeń w czasie orzekania oraz podanie wyroku do publicznej wiadomości.

 

Czy konfiskować samochód za jazdę po pijanemu? Takie rozwiązanie obowiązuje w niektórych stanach USA. Naszym zdaniem nie ma nic głupszego dla kierowcy jak jazda po alkoholu lub narkotykach i każdy sposób na ograniczenie tego zjawiska jest dobry.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości