Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Piratów drogowych coraz więcej

Data publikacji: Autor: (tj) - Express Ilustrowany

Fot. Express Ilustrowany

W Łodzi i województwie aż 426 kierowców przekroczyło w tym roku limit punktów karnych i straciło prawo jazdy. To o ponad 30 procent więcej niż rok temu! Rekordziści potrafią zebrać maksymalną liczbę punktów karnych w kilkanaście minut.

 Fot. Express Ilustrowany

– Kierowcy nagminnie naruszają przepisy – mówi mł. asp. Tadeusz Jędrasik z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi. – Ponieważ teraz punkty za popełnione wykroczenia sumują się, niektórzy tracą uprawnienia po przejechaniu kilku kilometrów.

 

Foto- i wideoradary, których na drogach jest coraz więcej, rejestrują wszystkie wykroczenia. Wystarczy, że dwukrotnie przekroczy się dozwoloną prędkość o 50 km/h i na konto kierowcy trafia 20 pkt. karnych. Jeśli wcześniej ma się już na sumieniu jakieś wykroczenie, prawo jazdy trafia do urzędu, a kierowcę czeka ponowny egzamin w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego.

 

Gdy fotoradary pojawiły się na drogach województwa i policjanci ustawili je na niewielką tolerancję pozwalającą przekroczyć prędkość o 7 km/h, twarde Fot. Express Ilustrowany dyski radarów zapełniły się błyskawicznie – tylu kierowców przekraczało prędkość lub przejeżdżało skrzyżowanie przy czerwonym świetle.

 

Jeszcze bardziej bezlitosne są wideokamery zamontowane w cywilnych, nieoznakowanych samochodach.

 

– Czasami wystarczy pojechać za kierowcą kilkaset metrów i już wiadomo, że za kierownicą samochodu siedzi typowy pirat drogowy: nie zważa na ograniczenia prędkości, znaki zakazu wyprzedzania, światła przy skrzyżowaniach – mówią funkcjonariusze łódzkiej drogówki. – Wykroczenia popełnia jedno za drugim. Gdy odtwarzamy mu później film z jego „wyczynami”, łapie się za głowę i robi duże oczy ze zdziwienia. Humor opuszcza go jednak całkowicie, gdy zatrzymujemy prawo jazdy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości