Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

PiS chce odwołania szefa GITD

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: dziennik.pl

Fot. Archiwum Polskapresse Posłowie Prawa i Sprawiedliwości domagają się usunięcia ze stanowiska szefa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Tomasza Połcia. Ich zdaniem, odpowiada on za "fotoradarową nagonkę" na polskich kierowców - podaje serwis "Dziennik.pl".

Fot. Archiwum PolskapresseWniosek PiS w tej sprawie, który wysłano już do premiera Donalda Tuska, został przedstawiony na konferencji prasowej przez przewodniczącego klubu parlamentarnego Prawa i Sprawiedliwości, Mariusza Błaszczaka. Wskazał on na ostatnie niepowodzenia GITD, jak np. nałożenie mandatu w wysokości 500 zł na sparaliżowanego od kilku lat, 86-letniego emeryta, który miał przekroczyć prędkość o 55 km/h, co uwiecznił fotoradar. Jak się jednak okazało, w tym przypadku doszło do pomyłki systemu, który źle odczytał numery tablic rejestracyjnych pojazdu.

Posłowie PiS wskazali także na znaczny rozrost instytucji GITD. Jeszcze w 2007 roku pracowało w niej 70 osób. Obecnie ponad 10 razy więcej. Tym samym wzrosły także wydatki z budżetu państwa. W 2011 przeznaczano na tę instytucję 20 mln zł rocznie. Rok później już 150 mln zł.

Poseł Błaszczak skomentował podsumował działania GITD słowami "improwizacja, degrengolada i nieudacznictwo".

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • 000bryan (gość)

    Sami zapoczątkowali nagonkę (tyle tylko na początek w samorządach) i nie pamiętają tego?! Tuskolandia rozwinęła tylko skrzydła w nagonce (tyle tylko na szczeblu centralnym). To tylko pokazuje wybiórcze slogany wyborcze na użytek walki z konkurentem politycznym, a gdyby hipotetycznie doszłoby do władzy to sprawa fotoradarowa byłaby dalej tylko "przemalowana" bardzo nie wielkie pole manewru zmian bo kasa od kierowców żaden rząd nie odpuści płazem ...za łatwa forsa by wypuścić z rąk jakiegokolwiek ministra finansów. Kierowca = psychologiczny niewolnik jak kura znosząca złote jajka ...a odnośnie do jajka, to życzę forumowiczom i uciemiężonym kierowcom, by był smaczny na Święta Wielkanocne i zero mandatów oraz rozwagi na drodze oraz przyłączcie się dalej w akcji włoskiego strajku polskich kierowców pod egidą "Pieprzyć fotoradarów". Aha, lepszy jest dyngus niż śmigus z terroru fotoradaryzacji i wideorejestratoryzacji...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości