Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Plac Wolności w Stargardzie. Parkingu jednak tutaj nie wykopią

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Plac Wolności w Stargardzie. Parkingu jednak tutaj nie wykopią Ruszyła przebudowa pętli autobusowej obok Stargardzkiego Centrum Kultury. Nowe będą przystanki i nawierzchnia.

O placu w sąsiedztwie SCK, na którym jest pętla autobusowa, stargardzianie dyskutują od dawna. Jednym podoba się, że zajeżdżają tam autobusy miejskiej komunikacji, inni widzieliby w tym miejscu zupełnie co innego. Są zwolennicy budowy parkingu podziemnego, który pomógłby zlikwidować problem brakujących miejsc parkingowych w centrum i jego okolicy. Są też osoby, które zamieniłyby to miejsce na plac do organizacji miejskich imprez. Na ten temat gorąco dyskutowali też nasi czytelnicy.

– Można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu – uważa jeden z nich. – Może być parking podziemny, a wyżej mogą pozostać przystanki autobusowe. To byłoby dobre rozwiązanie, bo znacznie poprawiłaby się sytuacja jeśli chodzi o miejsca parkingowe w centrum i pozostałoby centrum przesiadkowe miejskich autobusów.

Urzędnicy, którzy też szukali rozwiązań zagospodarowania placu obok Stargardzkiego Centrum Kultury, nie zdecydowali się na większą inwestycję. Parkingu podziemnego póki co nie będzie. W tym miejscu pozostanie pętla autobusowa, tyle że będzie ładniej zagospodarowana. Przebudowa już ruszyła. Od strony ronda przy placu Wolności nie ma przejścia. Schody zostały tam rozebrane i stanęły barierki. W tym tygodniu zdemontowano chodniki obok SCK.

– Remont pętli przy placu Wolności obejmie wykonanie peronów autobusowych, chodnika okalającego, wymianę schodów doprowadzających do pętli, płyty betonowe zostaną zamienione na polbruk – wyliczają stargardzcy urzędnicy.

W związku z robotami pasażerowie Miejskiego Zakładu Komunikacji muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu na pętli autobusowej. Nie wszędzie bowiem można przejść. Na części placu rozstawiono materiały budowlane. Nie ma być jednak problemów z kursowaniem autobusów w tym rejonie miasta i nie są planowane tymczasowe przystanki.

– Perony autobusowe będą wyłączane sukcesywnie wraz z postępem prac, tak aby z pętli mogły bez zakłóceń korzystać
autobusy MZK – informują urzędnicy.

Plac Wolności w Stargardzie. Parkingu jednak tutaj nie wykopią
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Plac Wolności w Stargardzie. Parkingu jednak tutaj nie wykopią

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości