Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Plac Żołnierza. Mapa objazdów

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Plac Żołnierza. Mapa objazdów Jeśli nie chcemy stać w korkach w centrum Szczecina, powinniśmy dokładnie zapoznać się z przygotowanymi objazdami. Prezentujemy mapkę tras alternatywnych.

- Przy placu Żołnierza Polskiego musimy pozamykać wszystkie okoliczne ulice, by sprawnie przeprowadzić przebudowę - mówi Bogusław Gościniak z firmy Eurovia. - Prace prowadzone będą na dużych głębokościach. W alei Niepodległości wodociąg wchodzi na plac Żołnierza i skręca w kierunku alei Kwiatowej. Wstawimy tam żeliwne rury. Te prace potrwają pięć tygodni. Później odtworzymy nawierzchnię. W tym czasie prowadzone będą też prace związane z przygotowaniem do uruchomienia pętli indukcyjnej sterującej sygnalizacją świetlną.

Nieprzejezdne, oprócz placu Żołnierza, będą ul. Niepodległości, na odcinku od placu Żołnierza do ulicy Matejki. Kolejnym miejscem, które musimy omijać, jest al. Wyzwolenia od ulicy Małopolskiej do placu Żołnierza Polskiego.

- Możemy zapomnieć również o al. Papieża Jana Pawła II na odcinku od pl. Lotników do placu Żołnierza Polskiego - dopowiada Tomasz Klek ze szczecińskiego magistratu. - Przez zamknięte ulice może poruszać się tylko komunikacja miejska, taksówki oraz pracownicy sądu, banków i TP S.A.

Ułatwieniem dla wszystkich ma być ponowne wypuszczenie tramwajów na torowiska al. Niepodległości. Mają ponownie pojawić się na trasie do połowy sierpnia.

Jaki wybrać objazd?

Przygotowano kilka rozwiązań dla kierowców, którzy jechać będą z różnych rejonów miasta.By ominąć przebudowywany plac, dla mieszkańców Prawobrzeża poleca się objazd Trasą Zamkową a następnie ulicą Matejki i Piłsudskiego. Można też wybrać Most Długi, Nabrzeże Wieleckie a następnie Trasę Zamkową.

Ci, którzy będą jechali od strony Gumieniec, zobaczą znaki kierujące w ul. 3 Maja, Dworcową, do Nabrzeża Wieleckiego.
- Z alei Wyzwolenia polecamy objazd ul Piłsudskiego, ul. Matejki, Trasą Zamkową, ul. Nabrzeże Wieleckie do ulicy Wyszyńskiego - radzi Tomasz Klek. - Z placu Rodła wybierajmy drogę ulicą Piłsudskiego-Matejki-Trasa Zamkowa-ul. Nabrzeże Wieleckie-ul. Wyszyńskiego. W związku z zamknięciem placu Żołnierza Polskiego zostaną wprowadzone zmiany w programach sygnalizacji świetlnej na placu Rodła, pl. Hołdu Pruskiego oraz na skrzyżowaniu Matejki-Piłsudskiego.

Co już przebudowali?

Otwarcie galerii Kaskada zaplanowano na przełom września i października. Wtedy centrum ma być już całkowicie przejezdne. Obecnie przebudowywana jest zachodnia jezdnia al. Niepodległości: wykonano już zjazd do Kaskady i położono warstwę bitumiczną na połowie jezdni od pl. Żołnierza do ul. Bogurodzicy. Na odcinku Bogurodzicy trwają prace związane z wykonaniem kanalizacji sanitarnej i wodociągowej.

- Na ul. Obrońców Stalingradu większość robót została zakończona, zostały do położenia chodniki na skrzyżowaniu z ul. Śląską i warstwy bitumiczne na odcinku od pl. Zgody do ul. Śląskiej łącznie z krzyżówką - informują wykonawcy. - Na ulicy Wojciecha większość prac została wykonana, pozostały tylko nawierzchnie przylegające do budowanej Kaskady. Na ulicy Kaszubskiej trwają prace wykończeniowe związane z ułożeniem chodnika przy pl. Lotników. Przed nami także prace związane z wykonaniem zieleni i małej architektury.

Koszt inwestycji to 27,5 miliona złotych.

Szczegóły czasowej organizacji ruch w związku z przebudową pl. Żołnierza Polskiego (PDF)

Plac Żołnierza. Mapa objazdów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Plac Żołnierza. Mapa objazdów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości