Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Plamy ze smaru, płynów oraz olejów - czyszczenie powierzchni w warsztatach samochodowych

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny Karcher

czyszczenie powierzchni w warsztatach samochodowych Zapewnienie odpowiedniego poziomu czystości w warsztacie nie jest jedynie wymogiem związanym z bezpieczeństwem pracy mechaników. Regularne zwracanie uwagi na rozlane płyny, smary czy oleje świadczy także o poziomie oferowanych usług. Poznaj profesjonalne rozwiązania Kärcher, dzięki którym odpowiednio zadbasz o czystość Twojego warsztatu.

Profesjonalne myjki ciśnieniowe - łatwy sposób na czystą posadzkę w warsztacie

Na podłodze w warsztacie gromadzi się trudny do usunięcia brud oraz powstają uporczywe tłuste plamy z oleju, smaru i innych płynów. Zanieczyszczenia powinny być szybko i dokładnie usunięte w celu poprawy bezpieczeństwa i higieny pracy, ale także dla utrzymania właściwości technicznych posadzki. Ponadto czystość w warsztacie to najlepsza wizytówka firmy.

Doskonałym sposobem na dokładne czyszczenie posadzki w warsztacie jest profesjonalne urządzenie wysokociśnieniowe, które przyda się także do mycia elementów pojazdów, np. obudowy skrzyni biegów czy bloku silnika.

Szczególnie polecane są urządzenia wysokociśnieniowe do użytku profesjonalnego Kärcher klasy Upright. Posiadają funkcję podgrzewania wody do temperatury 80°C, co daje wyjątkowo wysoką skuteczność czyszczenia wszelkich zabrudzeń w krótkim czasie, w tym plam z oleju silnikowego. Urządzenia wyróżniają się ponadto innowacyjną pionową konstrukcją z dużymi kołami. Dzięki temu są mobilne, zwrotne i łatwe w transporcie nawet po nierównym terenie z przeszkodami.

Kompaktowe urządzenie wysokociśnieniowe Kärcher HDS 5/11 U to podstawowy, ekonomiczny w eksploatacji model, który generuje ciśnienie robocze na poziomie 110 barów, zaś wydajność tłoczenia wody wynosi w jego przypadku 450 l/h. Urządzenie gwarantuje wysoką efektywność czyszczenia oraz komfortową obsługę. Standardowo maszyna HDS 5/11 U wyposażona jest w pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force Advanced, który wykorzystuje odrzut strumienia wody do zmniejszenia siły trzymania spustu do zera. Natomiast szybkozłączki EASY!Lock maksymalnie ułatwiają montaż i demontaż węża oraz akcesoriów.

Innym rekomendowanym urządzeniem do warsztatów jest model HDS 5/15 UX, który wytwarza ciśnienie wynoszące 150 barów i tłoczy wodę w ilości 450 l na godzinę. Ekonomiczna maszyna o kompaktowych rozmiarach doskonale radzi sobie z usuwaniem zabrudzeń, a przy tym jest prosta w obsłudze. Dla wygody użytkowania posiada zintegrowany bęben do przechowywania węża o długości 15 m. Wyposażenie obejmuje także pistolet wysokociśnieniowy EASY!Force Advanced redukujący siłę potrzebną do utrzymania spustu do zera oraz system mocowania wyposażenia EASY!Lock, który pozwala 5x szybciej zmieniać akcesoria w porównaniu do tradycyjnych połączeń śrubowych.

Poznaj profesjonalne rozwiązania Kärcher przeznaczone do utrzymania czystości w warsztatach i serwisach samochodowych https://www.kaercher.com/pl/professional/know-how-dla-profesjonalistow/profesjonalne-czyszczenie-plam-z-oleju-i-smaru-w-warsztatach.html

 

Głowica czyszcząca do myjki - zwalczaj uporczywe, punktowe zabrudzenia

Wyposażenie urządzenia wysokociśnieniowego w dodatkowe głowice zwiększa skuteczność i wydajność czyszczenia oraz poprawia komfort pracy, zapewniając mycie bez rozprysków wody.

Głowica do mycia powierzchni płaskich Kärcher FR 30 cechuje się 10 razy większą wydajnością czyszczenia w porównaniu z konwencjonalnym strumieniem wysokociśnieniowym. Obudowa z tworzywa sztucznego umożliwia optymalne manewrowanie. Głowica posiada także podwójne łożysko ceramiczne zapewniające długi czas pracy oraz elastyczne złącze i zintegrowaną pozycję parkowania dla ergonomicznej obsługi. FR 30 wytrzymuje ciśnienie do 180 barów oraz temperaturę wody do 60°C.

Innym rodzajem głowicy do posadzki warsztatowej jest myjka FRV 30 Me wykonana ze stali nierdzewnej. Przeznaczona jest do czyszczenia powierzchni ciśnieniem do 250 barów i wodą o temperaturze do 85°C. Wyposażona jest w zintegrowany system automatycznego odsysania brudnej cieczy. Dzięki temu czyszczenie jest wydajniejsze, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Manewrowanie ułatwiają niepozostawiające śladów rolki sterujące. Zaletą myjki FRV 30 Me jest także odporny na wysokie temperatury wąż ssący o długości 7,5 m z poliuretanu oraz podwójne łożysko ceramiczne.

 

Usuwanie tłustych plam z dużych powierzchni czy magazynów części używanych? Szorowarka to najlepszy wybór

Rekomendowanym urządzeniem do usuwania uporczywych zabrudzeń warsztatowych z posadzek o dużej powierzchni jest profesjonalna szorowarka Kärcher. Maszyny z serii BD ze szczotką tarczową gwarantują czystość na najwyższym poziomie, myjąc podłogi i jednocześnie zbierając zanieczyszczenia.

Kompaktowa szorowarka Kärcher BD 43/25 C Bp z zasilaniem akumulatorowym i kierownicą jest doskonała do warsztatów z uwagi na zwrotność oraz łatwość manewrowania. Wysoką wydajność czyszczenia zapewnia szczotka tarczowa, system 2 zbiorników o pojemności 25 l oraz belka ssąca typu V.

Wytrzymała i niezawodna szorowarka BD 43/25 C Bp przystosowana jest do codziennej eksploatacji, a z jej obsługą poradzi sobie nawet niedoświadczony operator. Posiada intuicyjny panel sterowania EASY oraz żółte elementy obsługowe. Model BD 43/25 C Bp dostępny jest także w wyjątkowo atrakcyjnej cenie w stosunku do funkcjonalności.

Z kolei do warsztatów o większej powierzchni polecana jest profesjonalna szorowarka Kärcher BD 50/50 C Bp Classic z uniwersalną szczotką tarczową. Zasilana bateryjnie maszyna o kompaktowej konstrukcji zapewnia doskonałą widoczność podczas pracy i łatwe manewrowanie. Szorowarka wyposażona jest w duży zbiornik o pojemności 50 l, dzięki czemu możliwie jest ciągłe czyszczenie, bez przerw.

Szorowarka BD 50/50 C Bp Classic jest także przyjazna dla operatora i wyróżnia się prostą obsługą. Posiada czytelny panel sterowania EASY oraz żółte elementy obsługowe, co znacząco skraca czas nauki podstawowych funkcji urządzenia. Poza tym wyposażona jest w zawór elektromagnetyczny do automatycznego odcięcia wody po zwolnieniu wyłącznika oraz rolkę transportową dla łatwego przemieszczania. Niezawodna szorowarka przeznaczona do codziennej eksploatacji dostępna jest w atrakcyjnej cenie w stosunku do jakości.

 

Tłuste plamy z oleju i smarów - poznaj skuteczne środki chemiczne

Do usuwania uporczywych zabrudzeń i plam z olejów, smarów oraz innych płynów w warsztacie, warto zastosować profesjonalne środki czyszczące Kärcher. Dzięki nim zwiększa się skuteczność czyszczenia, skraca czas pracy oraz jednocześnie obniża zużycie energii.

Wysoce wydajne środki czyszczące Kärcher zostały specjalnie opracowane do stosowania w urządzeniach marki. Oznacza to, że nie tylko pomagają usunąć najbardziej uporczywy brud, ale jednocześnie zawierają specjalne składniki do ochrony maszyny, wydłużając jej żywotność.

Rekomendowanym preparatem do czyszczenia przy pomocy profesjonalnej szorowarki mocno zabrudzonych płytek gresowych i ceramicznych w warsztatach jest niskopieniący środek RM 753. Skutecznie rozpuszcza on zanieczyszczenia tłuszczowe, olejowe i mineralne. Co ważne, nie pogarsza antypoślizgowych właściwości płytek kamionkowych. Wysokowydajny, zasadowy preparat charakteryzuje się dobrymi właściwości zwilżającymi oraz pozostawia przyjemny, świeży zapach, potęgujący wrażenie czystości. Może być również stosowany do mycia ręcznego.

Do pracy z szorowarkami przeznaczony jest także zasadowy środek czyszczący do posadzek przemysłowych RIR Classic FloorPro. Nadaje się do wszystkich odpornych na alkalia twardych podłóg. Wydajny preparat z aktywnym efektem czyszczącym ma zastosowanie także do mycia maszyn. Środek wyróżnia się bardzo dobrą skutecznością czyszczenia. Dokładnie usuwa olej, tłuszcz, sadzę i wszelkiego rodzaju zabrudzenia. Ponadto szybko oddziela olej od wody w separatorze olejowym (asf). Pozostawia także świeży i przyjemny zapach. Może być używany do czyszczenia ręcznego.

Niskopieniący i silny środek RM 69 o zasadowym odczynie przeznaczony jest do maszynowego czyszczenia konserwacyjnego i pośredniego różnego rodzaju posadzek w warsztacie. Skutecznie rozpuszcza nawet najbardziej uporczywe zanieczyszczenia tłuszczowe, olejowe, z sadzy i mineralne. Dzięki formie koncentratu jest wysoce wydajny. Dodatkowo posiada przyjemny zapach. Może być stosowany także do czyszczenia ręcznego. Co ważne, nie jest oznakowany jako niebezpieczny.

Zaprezentowane rozwiązania Kärcher do czyszczenia posadzki w warsztacie gwarantują wysoką efektywność usuwania wszelkiego rodzaju zabrudzeń w krótkim czasie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • maxwell (gość)

    Ostatnio czyściłem betonowy podjazd ze smaru i próbowałem różnych preparatów, najlepiej sobie poradził (oh) clean z biozymu. Nie kosztuje dużo, a po rozcieńczeniu można go też stosować do mycia auta.

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości