Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Plan na obwodnicę w Kołobrzegu

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Plan na obwodnicę w Kołobrzegu Ulice budowane w Kołobrzegu w ramach "II etapu” kołobrzeskiej mają być przejezdne przed wakacjami, budowa pierwszego ruszy po sezonie.

Wczoraj prezydent Kołobrzegu Janusz Gromek spotkał się z naczelnikami wydziałów urzędu miasta, odpowiedzialnymi za realizację tzw. I etapu "kołobrzeskiej obwodnicy”. Ustalono harmonogram prac. Zgodnie z nim budowa miałaby zacząć się po wakacjach.

Ten "pierwszy” odcinek obwodnicy – wbrew nazwie budowany jako drugi – połączy ulicę Szkolną z ulicą Solną (skrzyżowanie z ul. Zygmuntowską). W ramach tego etapu powstanie most na palach przez rzekę Parsętę, z chodnikiem i ścieżką rowerową, oraz nowa droga.

zobacz także Czytaj też >>> Obwodnica Kołobrzegu: trzeci etap ma liście

W wakacje ma zostać ogłoszony przetarg, a po sezonie powinny ruszyć prace. Urząd miasta prowadzi rozmowy z Ministerstwem Transportu, Budownictwa i Gospodarki Morskiej na temat 85-procentowego dofinansowania inwestycji. Po wakacjach ma rozpocząć się też remont mostu na Kanale Drzewnym, ale miasto zapewnia, że realizacja obu inwestycji nie utrudni ruchu na drogach.

Cały czas trwają prace budowlane przy budowanym jako pierwszy drugim etapie obwodnicy, który przebiega od ul. Solnej przez ul. Żurawią, aż do ul. VI Dywizji Piechoty. Jak zapewnił nas Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta, kierowcy będą mogli przejechać po tych ulicach jeszcze przed wakacjami.

Z kolei trzeci etap obwodnicy, prowadzący od ul. VI Dywizji Piechoty do ul. Koszalińskiej jest w fazie projektów i nie wiadomo, kiedy zostanie zrealizowany.

autor: mit / gk24.pl

Plan na obwodnicę w Kołobrzegu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Plan na obwodnicę w Kołobrzegu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości