Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Plan na wielką obwodnicę omijającą Koszalin i Sianów

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Plan na wielką obwodnicę omijającą Koszalin i Sianów W czwartek miały być otwarte oferty na wykonanie projektu obwodnicy omijającej Sianów i Koszalin. Termin został jednak przesunięty, ale już wiemy, jak będzie biegła ta ważna dla regionu droga.

Obwodnica jest fragmentem obiecywanej od lat drogi ekspresowej S-6 między Szczecinem a Gdańskiem. Przewidziana w okolicach Koszalina droga ma mieć ponad 20 kilometrów długości i ma omijać w dużej części Koszalin i cały Sianów od północnej strony.

Droga ma być dwujezdniowa o dwóch pasach ruchu w każdym kierunku, z szerokim 12-metrowym pasem rozdziału pozwalającym na dobudowę dodatkowych pasów ruchu na każdej z jezdni, pozwalając docelowo osiągnąć na każdej po trzy pasy ruchu. Na całym odcinku zaplanowano pięć węzłów drogowych.

I choć nie ma jeszcze dokładnego wykazu działek, przez które będzie biegła obwodnica, został wytyczony jest przebieg. Od strony Szczecina będzie łączyła się z S-11 na skraju ul. Szczecińskiej w Koszalinie i dalej będzie biegła w kierunku ul. Morskiej. Następnie ominie osiedle Unii Europejskiej i przetnie ul. Władysława IV na wysokości zjazdu na Skwierzynkę i będzie biegła dalej w kierunku Sianowa i połączy się ze "starą" drogą nr 6 na wysokości Karnieszewic.

Obwodnica Koszalina - mapa 1

Obwodnica Koszalina - mapa 2

Mapa - projektowana droga ekspresowa odcinek Karnieszewice - Malechowo

autor: mas/gk24.pl
______________________________________
Czy wiadomo, przez które działki dokładnie będzie biec obwodnica? Ile budynków zostanie wyburzonych? Co zrobić w sytuacji, gdy ktoś na podstawie mapy oceni, że ma działkę zbyt w bliskim sąsiedztwie przebiegającej drogi albo czuje się zaniepokojony, co do losów swojej działki? Ile kosztuje budowa wielkiej obwodnicy? O tym wszystkim przeczytacie w piątkowym, 4 listopada, papierowym wydaniu "Głosu Koszalińskiego".

Głos możesz też kupić online >>> e-wydanie Głosu Koszalińskiego

Plan na wielką obwodnicę omijającą Koszalin i Sianów
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Plan na wielką obwodnicę omijającą Koszalin i Sianów

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości