Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Płatny postój na ul. Kościuszki w Kołobrzegu?

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Płatny postój na ul. Kościuszki w Kołobrzegu? Kołobrzeska Komunikacja Miejska kupiła trzy nowe parkometry, w planach ma kolejne. Możliwe, że trafią one na ul. Kościuszki.

Komunikacja Miejska w Kołobrzegu, która odpowiada za parkometry w strefach płatnego parkowania, postawiła w ub. tygodniu trzy nowe urządzenia przy urzędzie miasta. Kosztowały one ponad 45 tys. złotych.

– Są bardziej estetyczne, mniej wrażliwe na pogodę, mniej awaryjne i mają udoskonalone przyciski – wylicza Jan Warchoł, prezes KM. – Zastąpiły one starsze parkometry, które mają być użyte w innych częściach miasta.

To jednak nie koniec zakupów KM. Spółka już zamówiła trzy kolejne parkometry, które mają pojawić się w marcu. Możliwe, że staną na ul. Kościuszki, w strefie uzdrowiskowej. Jak dowiedzieliśmy się, miasto przygotowuje na lutową sesję projekt uchwały o włączeniu tej ulicy do strefy płatnego parkowania.

– Na wniosek kołobrzeskich przedsiębiorców przygotowujemy projekt, aby w sezonie postój na tej ulicy był płatny – mówi Michał Kujaczyński, rzecznik prezydenta Kołobrzegu. – Jest tam problem z miejscami, zdarza się, że kuracjusze zamiast parkować na płatnych miejscach na terenie hotelu pozostawiają tam pojazd na trzy tygodnie. – Nie powinno to dotknąć pracujących w hotelach mieszkańców – uważa Ryszard Woźniak, zarządzający ośrodkiem Verano, usytuowanym przy ulicy Kościuszki. – Zakłady mają swoje miejsca dla pracowników – twierdzi.

(mit)

Płatny postój na ul. Kościuszki w Kołobrzegu?
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Płatny postój na ul. Kościuszki w Kołobrzegu?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości