Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Płeć auta?

Data publikacji: Autor: Leszek Mielczarek

 Kobiety równie chętnie jeżdżą "maluchami" typu ford ka, jak i wielkimi terenówkami.

Kobiety równie chętnie jeżdżą "maluchami" typu ford ka, jak i wielkimi terenówkami

Facet kupując samochód musi wiedzieć o nim wszystko: jaką moc oraz moment obrotowy rozwija silnik, jakie ma osiągi, jak się one mają do konkurentów, jakie zastosowano rozwiązania techniczne w silniku i zawieszeniu itp., itd. Większość zebranych informacji jest tak naprawdę dla przeciętnego kierowcy zupełnie bezużyteczna. Co więcej, czasami nawet nie wie on, jaką funkcję spełnia dany system ani po co został on na dobrą sprawę zamontowany - ale do tego żaden prawdziwy facet się nie przyzna. Tacy już jesteśmy.

Kobiety przy pierwszym kontakcie z samochodem zwracają uwagę na trochę inne "szczegóły".

- Auto dla mnie musi być po prostu ładne, wygodne i dynamiczne - mówi Monika, pracowniczka jednej z katowickich agencji reklamowych. - Opisy i dane nie mają dla mnie żadnego znaczenia, ważniejsza jest chociażby krótka przejażdżka. Po niej od razu wiem, czy auto mi pasuje, czy nie. Nie wstydzę się tego, że w samochodzie najpierw sprawdzam, czy na zasłonce przeciwsłonecznej jest lusterko - najlepiej podświetlane. Jeśli konstruktorzy o tym pomyśleli, to znaczy, że zadbali też o inne, istotne dla kobiety detale.

Pod pojęciem "ładne auto" kryje się więc po prostu samochód najczęściej w kolorze metalicznym, nierzadko z aluminiowymi felgami; wygodny - przestronny, z dobrymi fotelami i klimatyzacją; dynamiczny, czyli z mocnym silnikiem i dobrze zestopniowaną skrzynią biegów. Co istotne, kryteria te spełniają zarówno sympatyczne miejskie "maluchy", jak i duże vany oraz terenówki. W przypadku tych ostatnich po raz kolejny ujawnia się geniusz kobiet. To właśnie one wprowadziły auta, zbudowane do pokonywania bezdroży i taplania się w błocie, na ulice wielkich miast. Terenówka okazała się wręcz stworzona do wielkomiejskiego życia - do bagażnika mieszczą się nawet największe zakupy, dzięki dużym kołom krawężniki nie stanowią problemu, napęd na obie osie zimą załatwia sprawę zasp, wysoka pozycja za kierownicą gwarantuje dobrą widoczność i bezpieczeństwo.

A my faceci nie wpadliśmy na to przez tyle lat...

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości