Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Plus, czyli wyżej

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. VW Volkswagen stara się mieć przedstawicieli w każdym z segmentów rynku samochodowego. Wprowadza więc na rynek kompaktowego minivana.

Volkswagen stara się mieć przedstawicieli w każdym z segmentów rynku samochodowego. Wzorem innych producentów wprowadza więc na rynek kompaktowego minivana. Auto pod nazwą Golf Plus prezentowane jest na wystawie motoryzacyjnej we włoskiej Bolonii.Fot. VW

 

Golf Plus wykorzystuje wiele elementów Golfa, m.in. niektóre elementy wnętrza i płytę podłogową. Auto przeznaczone do Fot. VW przewozu pięciu osób jest wyższe od hatchbacka o 9,5 cm. 

 

Tylne fotele Golfa Plus można przesuwać, dzięki czemu przestrzeń bagażowa licząca 395 l zwiększa się do 505 l. W  aucie zastosowano także system pozwalający na obniżanie foteli po ich złożeniu. Uzyskuje się w ten sposób niemal Fot. VW płaską podłogę bagażnika.

 

Golf Plus oferowany będzie na rynkach europejskich początkowo z dwoma silnikami benzynowymi 1,4 l/75 KM i  1,6  FSI/115 KM oraz dwoma dieslami 1,9 l/105 KM i 2,0 l/140 Fot. VW KM. W połowie przyszłego roku wprowadzone zostaną  wersje z benzynowymi jednostkami napędowymi 1,6 l/102 KM i 2,0 l FSI/150 KM oraz z silnikiem wysokoprężnym o mocy 90 KM.

 

Przewiduje się, że na naszym rynku Golf Plus będzie oferowany od I kwartału 2005 r.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości