Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Płyn do dezynfekcji PKN Orlen. Koncern reaguje na nielegalną sprzedaż

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Paweł Relikowski W związku z doniesieniami dotyczącymi pojawienia się płynu do dezynfekcji rąk PKN Orlen w sprzedaży w sieciach handlowych, koncern informuje, że takie działanie sklepów stanowi naruszenie warunków współpracy.

Płyn do dezynfekcji rąk PKN Orlen jest sprzedawany do sklepów wielkopowierzchniowych z wyraźnym zastrzeżeniem, że może być on wykorzystywany jedynie do zapewnienia ich bieżącego funkcjonowania. Odbiorcy zadeklarowali, że produkt nie zostanie przeznaczony do dalszej sprzedaży.

 - Koncern podjął decyzję o zaprzestaniu współpracy z odbiorcami, którzy wykorzystują sytuację do osiągania zysków, często zawyżonych, kosztem klientów - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz także: Klienci się skarżą. UOKiK kontroluje płatne parkingi

Od momentu uruchomienia produkcji, PKN Orlen dążył do zwiększania wolumenów dostaw na potrzeby instytucji państwowych i klientów. W marcu łącznie milion litrów płynu do dezynfekcji rąk trafił do Agencji Rezerw Materiałowych, która przekazuje go na potrzeby szpitali, przychodni i instytucji publicznych. Bezpośrednio do szpitali i instytucji koncern dostarczył z kolei 300 tys. litrów.

W kwietniu zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. Będzie to możliwe dzięki uruchamianemu właśnie drugiemu zbiornikowi na płyn, o pojemności 350 m³. Umożliwi to produkcję i konfekcjonowanie w trybie ciągłym, z wydajnością ok. 1,2 mln litrów na tydzień.

Koronawirus w Polsce. Fakty 

Koronawirus SARS-CoV-2 to patogen, który wywołuje chorobę COVID-19. Schorzenie przypomina zapalenie płuc, które ma zbliżony przebieg do SARS, czyli ostrej niewydolności oddechowej. Na tę chwilę w Polsce zakażonych jest już ponad 2500 osób, z czego 43 zmarły.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • New (gość)

  W kwietniu zakład w Jedliczu wyprodukuje ok. 5 mln litrów. A ja codziennie jeżdżę po trzech stacjach benzynowych Orlenu i jedyne co słyszę od dwóch tygodni to, albo dziś nie było dostawy albo wszystko się sprzedało w godzinę, wiec pytam gdzie te wyprodukowane 5 mln litrów.

 • Anna (gość)

  W Krakowie,pytałam wielokrotnie na ul.Pilotów ,o płyn do dyzensekcji-niestety nie mieli ,i nie mają.To jak to jest faktycznie

 • czytelnik (gość)

  Dlaczego zlikwidowano większość polskich gorzelni i dlaczego? Produkowano tanio alkohol. W czasach takich jak obecnie byłby bardzo potrzebny. Byłby pewnie tańszy jak teraz. Mógłby także służyć jako dodatek do paliwa. Rolnicy ze sprzedaży artykułów do produkcji alkoholu także by zyskali.

 • mario (gość)

  nie dostaniecie plynu na orlenie bo pen pinokio bankster oddał go do dyspozycji swoim kolegom z korpo i tam go znajdziecie oczywiscie za odpowiednia kase

 • Wacek (gość)

  Gdzie się podział płyn: https://finanse.wp.pl/plyn-z-orlenu-w-intermarche-jest-odpowiedz-sieci-6495502877693569a

 • Guzik (gość)

  A w euro jacpot do wygrania 410 00 000 zł!!! Ciekawe kto wygrał??? Zwykły spisek koncernu

 • Ghyt (gość)

  Mogę trochę wyjaśnić bo pracuję przy tym niejako - wszyscy srają na Orlen a nikt nie weźmie pod uwagę choćby faktu, że produkcja idzie na zaimprowizowanej w kilka dni linii produkcyjnej (rafineria ropy naftowej to nie jest fabryka płynów dezynfekcyjnych). Zapotrzebowanie na płyn jest ogromne i większość idzie do Agencji Rezerw Materiałowych (potem na szpitale, wojsko itp) na co Orlen wpływu nie ma. Trzeba dodać, że produkcja odbywa się w rafinerii Jedlicze na wschodzie PL. Nie wiem, jak ludzie sobie wyobrażają ogarnięcie tego, żeby z jednego zakładu na wschodzie Polski w kilka dni dostarczyć 10 palet płynów (nawet jakby były) - do 1700 stacji na terenie całkiem niemałego kraju. Płyny pojawią się wkrótce w większych ilościach (na dniach bo teraz produkcja pójdzie już pod stacje - w trochę innych opakowaniach).

 • Ksiądz (gość)

  Ale bzdury :-D Skoro jest w leclercu, a nie ma na orlenie to nie piszcie głupot, że wysyłają do szpitali W szpitalach też nie ma. Ale jest w leclercu Orlen sprzedaje ten płyn poprzez leclerc Tylko duda gada, że niby wszędzie jest

 • Ja (gość)

  Ludzie nie wierzcie w cuda. Obajtek robi szwindle i kokosy na spirytusie bez vatu.

 • Klient (gość)

  Srajcie na Orlen. To wielka ściema. Personel niemiły - delikatnie. Dosłownie śmierdziele i lenie. Cieszą się, że nie ma płynu bo mają mniej roboty. Z wielką satysfakcją odpowiedzieli mi w sobotę z rana, że nie ma i nie będzie. To po kiego grzyba ta ściema. Strata czasu aby tam zajeżdżać.

 • Fasol19 (gość)

  Mamy maj a płynu Orlenu nadal nie ma na stacjach benzynowych w ciągłej sprzedaży. Za to na Allegro do wyboru i koloru. Życzę tym m. E. N. d. O. m spekulantom jak najgorzej.

 • Nie polecam (gość)

  Płyn do dezynfekcji dostępny można kupić 69zl za 5litrów cena nie najgorsza ale zapach denaturatu dosłownie odstrasza nie polecam, lepiej czysty spirytus rozrobić z wodą na 70procent

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości