Wszystko
o samochodach

Przepisy / Prawo jazdy

Płyta poślizgowa i bar dla czekających na egzamin – WORD w Tarnobrzegu inwestuje

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

WORD Tarnobrzeg Poczekalnia, bar i płyta poślizgowa. Tarnobrzeski WORD planuje inwestycje, które mają poprawić atmosferę wśród czekających na egzamin i powiększyć ofertę szkoleń.

Uruchomienie zaplecza gastronomicznego oraz budowa nowoczesnej poczekalni i płyty, na której będzie można ćwiczyć wychodzenie z poślizgu, to kolejne inwestycje do jakich przymierza się dyrekcja Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. Zdaniem dyrektora ośrodka zmiana warunków architektonicznych, poprawi atmosferę, jaka towarzyszy osobom czekającym na egzamin.

- Cały czas pracujemy nad tym, aby ten ośrodek zmienił się i poprawiał komfort dla zdających – mówi Lucjusz Nadbereźny, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu. – Jestem przekonany, że tych kilkanaście minut oczekiwania na egzamin w lepszym komforcie, wpłynie na nastawienie osoby, która przychodzi na egzamin. Lepsze nastawnie przełoży się na lepszy wynik z egzaminu, a to z kolei na lepsze statystyki zdawalności. Nie ukrywam, że moim celem jako dyrektora jest to, aby ten ośrodek egzaminowania, był najlepszy w Polsce. Aby tak się stało musi stwarzać najlepsze warunki egzaminowania, oczekiwania i załatwienia wszystkich spraw.

Zobacz też: Nowy egzamin na prawo jazdy kategorii B krok po kroku. Zobacz filmy

POCZEKALNIA Z ZAPLECZEM

Od grudnia na parterze budynku ośrodka działa nowa sala obsługi klienta. Jednak w dalszym ciągu odczuwalny jest brak wygodniej poczekalni. Miejsce, gdzie kandydat na kierowcę przygotowujący się do egzaminu teoretycznego lub praktycznego mógł się wyciszyć. Dlatego dyrekcja ośrodka przygotowuje się do rozpoczęcia inwestycji, która miałaby się zakończyć jeszcze w tym roku. To poczekalnia, która ma powstać od frontu budynku.

Zobacz też:

NOWE EGZAMINY TEORETYCZNE NA PRAWO JAZDY - ROZWIĄŻ PRZYKŁADOWY TEST NA PRAWO JAZDY KATEGORII B I SPRAWDŹ, CZY NAPRAWDĘ JEST TAK TRUDNY


– Znajdzie w niej miejsce około osiemdziesięciu osób – dodaje dyrektor ośrodka. – Poczekalnia będzie połączona z małym punktem gastronomicznym, bo dziś naszym problemem jest to, że osoby przyjeżdżające nawet na kilka godzin na egzamin, nie mają miejsca, gdzie mogłyby się posilić i napić kawy.

PROFESJONALNA PŁYTA POŚLIZGOWA

Kolejną inwestycją, do której przygotowuje się tarnobrzeski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, która będzie realizowana w przyszłym roku, to budowa płyty poślizgowej. Od stycznia 2016 roku, każdy nowy kierowca w ciągu roku będzie musiał przejść szkolenie na terenie Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy. Ośrodek taki musi dysponować profesjonalną płytą, na której będą ćwiczone techniki wychodzenia z poślizgu.

– Jest to inwestycja wymagająca sporego zaangażowania środków finansowych - nie kryje Lucjusz Nadbereźny. – Chcielibyśmy stworzyć duży ośrodek doskonalenia technik jazdy. Koszt budowy wyniesie minimum dziesięć milionów złotych.

Zobacz też: Prawo jazdy zrobisz w mniejszym mieście - nowe filie WORD-ów (MAPA)

Dyrekcja tarnobrzeskiego Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego przymierza się do budowy dużego Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy, z kilku względów. Najważniejszy argument przemawiający za budową dużego ośrodka jest taki, że na płytach małego ośrodka mogą ćwiczyć wyłącznie kierowcy zdający na kategorie lekkie.

– My chcemy stworzyć możliwość, aby mieszkańcy tej części Podkarpacia nie musieli wyjeżdżać do innych miast, by realizować tego typu szkolenia – dodał dyrektor. – Będziemy chcieli wykorzystać fundusze unijne, bez zaciągania zobowiązań z naszej strony.

Klaudia Tajs, „Echo Dnia"
tajs@echodnia.eu 

WORD Tarnobrzeg
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

WORD Tarnobrzeg

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości