Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Po mieście 129 km/h. Kierowca stracił prawo jazdy

Data publikacji: Autor: (mm) Policja Dolnośląska/x-news

Fot. Policja Dolnośląska/x-news W terenie zabudowanym kierowca pędził samochodem z prędkością 129 km/h, tym samym znacznie przekroczył dozwoloną prędkość aż o 69. Wrocławscy policjanci zatrzymali kierującego Nissanem. Funkcjonariusze za popełnione wykroczenie drogowe zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy, a także ukarali go 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

Funkcjonariusze Zespołu do Zwalczania Agresywnych Zachowań na Drodze Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu na estakadzie Gądowianka we Wrocławiu, zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód. Wideorejestrator podczas pomiaru wskazał prędkość 129 km/h w miejscu gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 60 km/h. Kierowca szybko został zatrzymany przez policjantów. W trakcie kontroli drogowej okazało się, ze autem kieruje 39-letni mieszkaniec Wrocławia.

Redakcja poleca:

Kto i czym monitoruje polskie drogi?
Audi A4 kontra BMW 3

Auto po powodzi. Jak rozpoznać?


W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 69km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także został ukarany 400 złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi.

Policjanci przypominają wszystkim użytkownikom poruszającym się po drogach, aby stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • yurek (gość)

  Ale wałek. Policjanci sami mieli 120km/h na liczniku będąc kilka metrów przed znakiem 60. Niemożliwe aby sami wyhamowali do tego ograniczenia. Na ich szczęście w ostatniej chwili wyprzedził ich nissan, który i tak już zwalniał, więc dokonali "spektakularnego" zatrzymania.

 • qwerty (gość)

  "W tej sytuacji decyzja policjantów mogła być tylko jedna. Kierowca za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym aż o 69km/h stracił uprawnienia do kierowania pojazdami na trzy miesiące, a także został ukarany 400 złotowym mandatem karnym i 10 punktami karnymi." Kłamstwo za kłamstwem: - policjant zatrzymuje prawo jazdy a nie uprawnienia (o ile kierujący ma przy sobie blankiet ;) ) - uprawnienia może zatrzymać np. starosta w drodze decyzji adm. o ile policjant zatrzymał prawo jazdy na miejscu... - 129km/h to miał radiowóz i na filmie ewidentnie widać, że doganiał nissana, czyli nissan miał niższą prędkość - gdzie ten teren zabudowany?

 • thc (gość)

  pomiar na łuku, pod górkę, 18-to krotne zbliżenie, filmik spowolniony (czas w lewym górnym rogu)

 • sprawiedliwie (gość)

  a ktoś tam jedzie wolniej niż 120. hihihi

 • ktos (gość)

  ktos powinien sie zainteresowac tym radiowozem

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości