Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Po roku od otwarcia wymagał napraw

Data publikacji: Autor: (łs) TVN24/x-news

fot. Karolina Misztal Przeprawa pod Martwą Wisłą w Gdańsku jest najdłuższym tunelem w Polsce. Otwarty w drugiej połowie kwietnia 2016 r. obiekt wymagał poprawek gwarancyjnych.

W ostatnich dniach sierpnia rura tunelu w kierunku dzielnicy Stogi została zamknięta dla ruchu. Prace polegały na demontażu  płyt ognioochronnych, gdzie wystąpiły zawilgocenia, uszczelnienia metodą iniekcji, czyli wstrzyknięcia w nieszczelne obszary żywicy oraz ponowne zabezpieczenie konstrukcji ognioochronnymi płytami obudowy tunelu.

Prace gwarancyjne w rurze T1 w kierunku dzielnicy Letnica wykonane zostaną w późniejszym czasie. Nie wcześniej niż za miesiąc. O harmonogramie prac poinformujemy odpowiednio wcześniej. Wykonawcą prac gwarancyjnych jest, Firma OHL Polska sp. z o. o., główny wykonawca obiektu, który udzielił 5-letniej gwarancji. - poinformował Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Redakcja poleca:

Kiedy policjant zatrzyma dowód rejestracyjny?
Najpopularniejsze auta ostatniej dekady
Kontrole kierowców bez zatrzymywania pojazdów. Od kiedy?

Jak wielu kierowców korzysta z gdańskiego tunelu? Rekord padł w ciągu pierwszych 12 godzin funkcjonowania tunelu. Przejechało nim co najmniej 30 tysięcy pojazdów. – Pierwsze 24 godziny pracy tunelu, to ponad 20 tysięcy pojazdów, które skorzystały z nowego obiektu, ale też 20 prób złamania przepisów obowiązujących w tego typu budowlach. Obsługa Centrum Zarządzania zawróciła 16 pieszych, którzy próbowali wejść do tunelu. Należy przyznać, że wszyscy karnie zawrócili, przepraszając i tłumacząc się niewiedzą w kwestii przepisów ruchu w tego typu przeprawie. Zarejestrowano też czterech rowerzystów – natychmiast uruchomione zostały komunikaty głosowe, a wiadomość o rowerzystach łamiących zakaz wjazdu do tunelu została przekazana policji – mówił tuż po otwarciu obiektu Mieczysław Kotłowski, dyrektor Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku.

Po początkowym zainteresowaniu obiektem ruch ustabilizował się na poziomie 1000-1500 pojazdów na godzinę, a tunel ograniczył ruch w centrum Gdańska.

źródło: TVN24/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości