Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Pobocza "średnicówki" zarośnięte chwastami

Data publikacji: Autor: gazeta.pomorska

Pobocza "średnicówki" zarośnięte chwastami Trasa Średnicowa jest jedną z najważniejszych ulic w Grudziądzu i zarazem jedną z najbardziej zaniedbanych. I to praktycznie na całej długości.

Kierowcy przekonują się o tym już przy samym wlocie, kiedy pokonują rondo im. Wyszyńskiego. Rośnie na nim trawa po kolana.

Nie lepiej jest na dalszych odcinkach trasy. Chwasty rozrosły się na tyle, że zaczynają "wchodzić” na chodnik i ścieżkę rowerową.

- Całość robi fatalne wrażenie. Zwłaszcza, że z trasy korzystają przede wszystkim przyjezdni. Myślą sobie pewnie, że w naszym mieście brakuje gospodarza - mówi pan Sebastian, kierowca.

Podobnego zdania są mieszkańcy okolicznych budynków. Twierdzą, że nie pamiętają, żeby od momentu oddania drogi do użytku, ktoś kosił przy niej trawę. Miejscami sięga ona do pasa.  - Widocznie miasto ma ważniejsze problemy do rozwiązania - twierdzi Walenty Sołtysiak, który mieszka niedaleko "średnicówki”.

Urzędnicy zapewniają, że od dawna próbują wymusić na wykonawcy średnicówki porządki. Jak do tej pory jednak bezskutecznie. Drogowcy zagrozili nawet, że wejdą na tzw. gwarancję bankową, którą firma wpłaciła przed przystąpieniem do budowy drogi.

- Sprawę analizują prawnicy. Jest jednak dość skomplikowana, musimy więc dokładnie wszystko rozważyć - twierdzi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Czy jest jakakolwiek szansa, żeby drogowcy wykosili trawę na własny koszt? - Jestem przekonany, że tak. Tej sprawy nie odpuścimy - dodaje Jarosław Murgała.

Żadnych terminów nie jest w stanie jednak podać.

Zapuszczone były również ronda u zbiegu ulic: Portowej i Marcinkowskiego oraz Hallera i Bora-Komorowskiego. "Pomorska” informowała o tym na początku lipca.

Wówczas urzędnicy zapewniali, że zagrozili drogowcom karami finansowymi. I to chyba pomogło. Z ronda przy ul. Hallera zniknęły chwasty, natomiast na skrzyżowaniu Portowej i Marcinkowskiego nawieziono ziemię pod nowe nasadzenia.

Autor: Przemysław Decker

Pobocza "średnicówki" zarośnięte chwastami
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Pobocza "średnicówki" zarośnięte chwastami

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości