Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

Początek sezonu driftingu - zawody King of Europe - już w weekend

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Początek sezonu driftingu - zawody King of Europe - już w weekend Oprócz Drfitingowych Mistrzostw Polski, w tym roku miłośnicy jazdy bokiem do przodu mogą podziwiać też uczestników zawodów King Of Europe Drift, które powrócą do Polski.

Do pierwszej rundy najważniejszego cyklu imprez driftingowych w Polsce, a więc organizowanych przez Polską Federację Driftingu Mistrzostw Polski, zostało jeszcze trochę czasu – pierwsza runda odbędzie się na ulicach Płocka w dniach 1 – 3 czerwca.

Specjaliści od jazdy w poślizgu nie będą jednak spędzać początku wiosny wyłącznie na treningach. Już w najbliższy weekend (20 – 22 kwietnia) na najbardziej prestiżowym obiekcie wyścigowym w Polsce, czyli na torze Poznań odbędzie się jedna z najważniejszych imprez driftingowych w Europie.

Będzie to inauguracyjna runda King of Europe Drift — najstarszej serii driftingowych zmagań na Starym Kontynencie. Każda z ośmiu rund tej serii driftingowej odbywa się w innym kraju. W 2012 r. będą to po kolei: Polska, Hiszpania, Słowacja, Ukraina, Węgry, Rumunia, Chorwacja i Austria.

Inauguracyjna runda KoE Drift 2012 będzie wydarzeniem szczególnie ciekawym dla polskich fanów tego sportu. Oprócz 35 najlepszych polskich drifterów znanych z Driftingowych Mistrzostw Polski w zawodach weźmie udział ponad 30 zawodników z 14 krajów Europy.

Początek sezonu driftingu - zawody King of Europe - już w weekend
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Początek sezonu driftingu - zawody King of Europe - już w weekend

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości