Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38230 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Początki Peugeot 208

Data publikacji: Autor: (ip)

Peugeot 208 Fot: Peugeot Nowa wersja Peugeot 208 to ładne i funkcjonalne auto czerpiące z doświadczenia poprzednich pokoleń lwów. Warto wspomnieć o jego popularnych przodkach, którzy stali się trampoliną do sukcesu francuskiej marki i do dziś stanowią o jej klasie.

Peugeot 208 niedawno zadebiutował w konkurencyjnym segmencie miejskich samochodów. Od dnia premiery w maju tego roku Peugeot 208 Fot: Peugeot208 powtarza sukces poprzedników. Niemal trzydziestoletnia ewolucja serii drugiej przyniosła rezultaty.

Genealogia modelu rozpoczyna się wraz z mocnym wejściem na rynek wersji Peugeot 205. Do dziś wspominamy go z nostalgią. Zdominował nie tylko europejskie, ale i światowe drogi. Lata 80-te upłynęły pod znakiem mocnej dominacji Peugeota 205. Kształtny, wydajny, wygodny stał się przebojem. Okrzyknięty „królem lwem”, „francuskim wojownikiem” zasłużył na wszystkie te określenia. Jego wygodne wnętrze i uniwersalna forma sprawiły, że z Peugeot 205 Fot: Peugeotpowodzeniem był w sprzedaży niemal do końca lat 90-tych. Szybko stał się modelem najczęściej kupowanym w swoim segmencie, zarówno w Europie, jak i na świecie. Nagradzany w wielu konkursach, zapoczątkował wielki sukces marki i zapracował na jej renomę.

Sukcesy 205 zaowocowały kolejną wersją, Peugeot 206, który został wprowadzony do sprzedaży w 1998 roku i stał się najbardziej popularnym modelem w historii francuskiej marki. Zresztą jest widoczny na drogach do dziś, a powstanie kolejnych modeli – 207 (w 2006 roku) i 208, nie spowodowało wycofania produkcji. Od 2009 roku powstaje ich Peugeot 206+Fot: Peugeotzmodyfikowana, unowocześniona wersja pod nazwą 206+. Peugeot 206 głównie ze względu na swoją lekką, kocią stylistykę zyskał sławę auta dla kobiet. Tytuły „samochód roku” czy „najpiękniejszy samochód świata”, którymi Peugeot 206 był odznaczany, mówią same za siebie. Model ugruntował pozycję Peugeota jako lidera w segmencie małych aut. Kolejne pokolenia w rodzinie Peugeota nie zepsuły jego renomy.

Najmłodszy potomek, wspominany na początku Peugeot 208, dumnie przejął dziedzictwo poprzedników. Dzięki nowoczesnym i nowatorskim rozwiązaniom, ma szansę powtórzyć ich sukces. „Dwieścieósemka” ma kilka cech wyróżniających ją w tłumie aut segmentu małych samochodów. Designerskie i wygodne wnętrze tego modelu jest efektem projektu Polaka, Adama Bazydło. Multimedialny system, pomysłowa lokalizacja zegarów i oryginalny styl to atuty małego lwa. Cechy charakterystyczne modelu to lżejsza od poprzedników konstrukcja, Peugeot 208 - wnętrze Fot: Peugeotprzy jednoczesnym zwiększeniu przestrzeni bytowej wewnątrz samochodu.  Peugeot 208 dostępny jest w trzech wersjach wyposażenia – podstawowej Access, średniej Active i najwyższej Allure. Najtańsza wersja auta 3-drzwiowego kosztuje 38 900zł.

To niewielkie i funkcjonalne auto przejmuje sprawdzone rozwiązania poprzednich modeli, dostosowując nowoczesną technologię do wzrastających wymagań użytkowników dróg. Jednocześnie stawia na innowacyjność, wprowadzając nowatorskie projekty jak zmniejszenie kierownicy, obniżenie pozycji kierowcy, co wpływa na komfort prowadzenia pojazdu. Jego wygląd jest subtelny, choć nie brakuje mu oryginalnych szczegółów, jak wyraziste reflektory czy kształtne zderzaki, które sprawiają, że samochód na długo zapada w pamięć.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • KAŻMIR (gość)

    Auto wsam raz dla chłopa ze wsi i z miasta .Ale jest feler ,nie wolno w takim aucia wozić z pola ziemniaków i owsa . Nie wolno z obory wywozic w pole gnoju i obornika . A pozatem jest OK.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Peugeot 208 zdjęcia

Peugeot 208 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Peugeot 208 Cena

Części dla marki Peugeot

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

664 zł