Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Warto wiedzieć

„Poczułem się jak ptak". Rolnik sam zbudował helikopter

Data publikacji: Autor: (mm) RUPTLY/x-news

Fot. RUPTLY/x-news Po siedmiu latach pracy rolnikowi z Chin Jie Baogangowi udało się wznieść w powietrze we własnoręcznie zbudowanym helikopterze. Ponieważ Jie nie ma formalnego wykształcenia w technice lotniczej, zadziwił wszystkich znajomych.

Sam także nie kryje podekscytowania. - Za pierwszym razem, gdy wzbiłem się w przestworza, poczułem się jak latający ptak. Widok z góry był oszałamiający: strumienie, rzeki i cała roślinność wyglądały jak piękne malowidło. Byłem bardzo podekscytowany, poczułem, że żyję. Jestem z siebie dumny - mówi Baogang.

Farmer rozpoczął prace nad projektem w 2003 roku, jednak traktował to zajęcie czysto hobbystycznie. Po 6 latach zbudował prototyp, którym wzniósł się na wysokość 700 metrów.  Jego maszyna wyposażona jest w GPS, tempomat oraz wiele innych funkcji, które posiadają helikoptery produkowane seryjnie.

Redakcja poleca:

Odcinkowy pomiar prędkości. Skuteczniejszy jak fotoradary?
Seat Ateca. Debiut w segmencie SUV
Ile za samochody płaciliśmy 10 lat temu a ile kosztują dzisiaj?

Śmigłowiec Baoganga okazał się tak dobry, że zaczął otrzymywać oferty jego sprzedaży. Twierdzi jednak, że nie stworzył maszyny dla zysku i jego helikopter powinien służyć celom naukowym.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości