Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Pod okiem satelity

Data publikacji: Autor: PRO

Polska Telefonia Cyfrowa uruchomiła usługę Aktywna Ochrona Pojazdów, która dostępna jest przez każdego użytkownika telefonów komórkowych tej firmy, bez konieczności aktywowania, czy wykupienia innych pakietów.

Aktywna Ochrona Pojazdów oparta jest na transmisji GSM i systemie GPS. Umożliwia w łatwy sposób monitorowanie i zabezpieczanie pojazdów oraz przewożonych w nich ładunków.

W przypadku kradzieży pojazdu lub napadu na kierowcę, urządzenie zamontowane w samochodzie wysyła sygnał alarmowy do Centrum Monitoringu. Podaje ono pozycję geograficzną pojazdu, otrzymywaną automatycznie z odbiornika GPS. Dzięki uzyskanym współrzędnym operator widzi obiekt na mapie cyfrowej, wraz z danymi niezbędnymi do identyfikacji pojazdu. W oparciu o te dane i po weryfikacji sygnału alarmowego może on - zależnie od sytuacji - odwołać alarm, wysłać patrol interwencyjny lub powiadomić o zdarzeniu policję.

W przypadku podjęcia działania operator współdziała z grupą interwencyjną oraz policją. Jego zadaniem jest podawanie na bieżąco pozycji śledzonego pojazdu, kierunku przemieszczania się oraz prędkości. Operator informuje właściciela pojazdu o wyniku podjętych działań. Partnerem współpracującym z PTC w zakresie Aktywnej Ochrony Pojazdów jest firma Impel Security Polska Sp. z o.o., która świadczy usługi monitoringu i ochrony pojazdów oraz dostarcza niezbędne urządzenia do zainstalowania w pojeździe.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości