Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Podzielą Łódź na strefy?

Data publikacji: Autor: (kd) - Express Ilustrowany

Łódzcy taksówkarze domagają się od władz miasta zmniejszenia pierwszej, czyli najtańszej strefy taryfowej. Argumentują to nieopłacalnością dojazdu do klientów mieszkających na obrzeżach miasta i wzrastającymi kosztami utrzymania samochodów.

 

Dziś nad projektem uchwały mają dyskutować miejscy radni. Obecnie pierwsza strefa obejmuje całą Łódź. Taksówkarze chcą jednak, aby kończyła się 6 – 7 km od centrum.

 

– Bywa tak, że jadę do klienta na koniec miasta, a on zamawia kurs do sąsiada za 10 złotych. To mi się zupełnie nie opłaca – mówi pan Kazimierz, taksówkarz jednej z łódzkich korporacji.

 

Za kurs przez drugą strefę, która po zmianach miałaby zaczynać się już w Łodzi nie trzeba będzie płacić więcej, ale tylko w czterech przypadkach: gdy zlecenie z pierwszej do drugiej strefy taryfowej obejmowałoby również drogę powrotną, gdy kurs byłby np. do szpitala, na cmentarz, lub lotnisko.

 

Łodzianie, których spytaliśmy o zmiany proponowanych przez taksówkarzy, podchodzą do nich sceptycznie.

 

– Do każdej ulicy w granicach Łodzi powinno się płacić za dojazd jednakowo – mówi Marcin Rudzik. – Dojdzie do tego, że aby płacić mniej za dojazd do babci, będę musiał zamawiać kurs na pobliski cmentarz przy Szczecińskiej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości