Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody użytkowe

Pojazd elektryczny. Oto nowość z Polski. Gdzie znajdzie zastosowanie?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Elimen Elimen, taką nazwę nosi pierwszy polski transportowy samochód elektryczny. Może zostać wykorzystany w branży logistycznej lub w gospodarce komunalnej.

Elimen E-VN to projekt spółki Elimen City, w którą zaangażowało się kilku partnerów, wśród których czołowym jest fundusz inwestycyjny Assay.

Pojazd, który w sprzedaży ma się pojawić jeszcze w tym roku, jest przeznaczony dla branży logistycznej. Może być wykorzystywany zarówno w magazynach, jak w przestrzeni miejskiej, gdzie wjazd samochodów ciężarowych i dostawczych jest utrudniony. Mogą go wykorzystać spółki komunalne, jak i firmy kurierskich czy z branży gastronomicznej.

Redakcja poleca: Nielegalny sposób na tańsze OC. Grozi nawet 5 lat więzienia

Całkowita powierzchnia ładowni to 4 metry sześc., a maksymalna ładowność sięga 800 kg. Jak informuje producent, pojazd można dostosować do indywidualnych wymagań klienta - jako furgon, pickup i podwozie do zabudowy.
Na jednym ładowaniu pojazd może pokonać dystans do 300 km, zaś koszt przejechania 100 km wynosi 7 zł.

Obecnie konstruktorzy spółki Elimen pracują nad wdrożeniem koncepcji całkowicie niezależnej energetycznie wersji E-VN – z panelami fotowoltaicznymi na dachu.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • hahab (gość)

    No nie u nas na bank...

  • akon (gość)

    W PL to do hybryd toyoty ludzie nie mogą się przekonać i negują a co mówić elektryki... Sam mam auris i te napędy mają dużo plusów więc takie technologie powinny być implementowane do polski aut jak już

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości