Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Polacy chcą szybszej jazdy i... wyższych mandatów [video]

Data publikacji: Autor: (kr) / wideo: x-news

Fot. x-news Według badań Krajowej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, aż 85% ankietowanych Polaków uważa za słuszne podwyższenie kar za łamanie przepisów. Popierają oni również zwiększenie liczby fotoradarów i kontroli drogowych.

Fot. x-newsZacznijmy od tego, że Polacy chcą jeździć szybciej - tak przynajmniej wynika z danych KRBRD. 61% ankietowanych opowiedziało się za zwiększeniem limitów prędkości poza terenem zabudowanym, a 48% chce zwiększenia limitów w obszarach zabudowanych. Ponad połowa badanych nie ma nic przeciwko przekraczaniu dozwolonych limitów o 20 km/h.

Ankietowani byli jeszcze bardziej zgodni co do zaostrzenia kar za złamanie przepisów. 70% Polaków interesuje się tematami związanymi z bezpieczeństwem, a 85% z nich uważa, że powinno się zwiększyć wysokości mandatów. Wśród polskich kierowców nie ma także przyzwolenia dla jazdy po alkoholu - 90% z nich chce wprowadzenia blokad alkoholowych.

Spora, bo aż 80-procentowa grupa badanych chciałaby poprawy bezpieczeństwa pieszych. Według nich, samochód powinien zatrzymać się przed przejściem dla pieszych, gdy tylko pieszy się do niego zbliży i zasygnalizuje chęć przejścia na drugą stronę jezdni.

KRBRD przekonuje, że 95% wszystkich ankietowanych popiera działania rządu, w stronę rozwoju infrastruktury drogowej, a także edukacji dzieci i młodzieży, dot. bezpieczeństwa.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości