Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polacy jeżdżą sprowadzanymi autami. Jedno z miast to wyjątek

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Marcin Oliva Soto Z danych porównywarki OC/AC mfind.pl wynika, że w większości dużych polskich miast po drogach jeżdżą głównie samochody sprowadzone z zagranicy. Tylko w Warszawie na ulicach odnajdziemy więcej pojazdów zarejestrowanych od początku w Polsce.

Fot. mfind.plEksperci przyjrzeli się pochodzeniu pojazdów ubezpieczanych za pośrednictwem kalkulatora OC/AC mfind. Okazuje się, że w prawie wszystkich miastach wojewódzkich ponad połowa aut jest sprowadzona z zagranicy.

Zdecydowanie największy procent sprowadzonych aut odnotowano – na podstawie wszystkich kalkulacji wykonanych dla danego miasta –  w Gorzowie Wielkopolskim (75%) oraz Zielonej Górze (71%), czyli miastach położonych blisko granicy z Niemcami. Bardziej wyrównany stosunek pojazdów sprowadzonych do samochodów po raz pierwszy rejestrowanych w Polsce odnajdziemy w Katowicach, Gdańsku, Łodzi i Krakowie.

Redakcja poleca:

Zmiany w prawie dla kierowców. Jakie i od kiedy?
Volvo V90 Cross Country. Kombi na każdą drogę
Na co diagności kładą nacisk na przeglądzie?

Jedyne duże miasto, w którym zdecydowana większość kierowców deklaruje, że ich auto znajduje się w Polsce od nowości, to Warszawa. Z danych mfind wynika, że po stolicy jeździ zaledwie 21% sprowadzonych samochodów.

– Większa liczba aut po raz pierwszy rejestrowanych w Polsce na warszawskich ulicach nie dziwi – komentuje Bartłomiej Roszkowski, współzałożyciel porównywarki OC/AC mfind.pl. – W stolicy więcej kierowców może sobie pozwolić na zakup nowego samochodu w salonie. Poza tym łatwiej dostępne są np. autoryzowane stacje obsługi oraz dealerzy. Z kolei w mniejszych miastach kierowcy chętniej sprowadzają auta, nawet relatywnie nowe. Jest ich więcej na rynku wtórnym, mają dobre wyposażenie i są tańsze, ponieważ często wymagają niewielkich napraw, które nie stanowią wyzwania dla polskich warsztatów – dodaje Roszkowski.

Warto wiedzieć: Fałszywe oferty. W sieci grasują oszuści! Źródło: TVN Turbo/x-news

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Adam Bielik (gość)

    Osobiście samochody pożyczam w Panek, ale to kwestia wyboru i tego, że nie jeżdżę za wiele. Tak dobra wypożyczalnia jak oni jest w sam raz, ale pewnie jakbym musiał codziennie jeździć też bym coś kupił.

  • olaf (gość)

    głupta 80 % nowych aut z warszawy to leasingi czyli tylko rejestracja WZ WE WA itp.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości