Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Polacy walczą z piratami drogowymi na własną rękę

Data publikacji: Autor: (jk)

Fot. Archiwum Polskapresse Wielu mieszkańców naszego kraju stara się na własną rękę rozprawić z piratami drogowymi. Według nieoficjalnych informacji, liczba osób biorących udział w takich akcjach stale rośnie.
Fot. Archiwum Polskapresse Formy ich działalności bywają zróżnicowane. Na przykład w Warszawie, na jednej z ulic Starej Ochoty, pojawił się rysunek przedstawiający sylwetkę dziecka przejechanego przez auto z napisem: "Pomyśl, zanim pojedziesz". Z kolei na zachodzie Polski, mieszkaniec powiatu żarskiego, na swojej posesji umieścił tablicę z apelem, by kierowcy nie przekraczali dopuszczalnej prędkości na terenie zabudowanym.

CZYTAJ TAKŻE

Fotoradar przyczyną tragedii?

Fotoradar jako domek dla ptaków?


Natomiast kilka osób z Konina mieszkających przy ruchliwej trasie, widząc pędzące auta postawiła na swoich podwórkach budki dla ptaków przypominające fotoradary. Wszystko po to, aby zwiększyć bezpieczeństwo i ograniczyć ilość wypadków.

Wszystkie te przedsięwzięcia stoją w opozycji do ostatnich działań Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, który został zobowiązany do likwidacji atrap fotoradarów. Przy drogach pozostaną tylko te działające i oznakowane. Według rozporządzenia ministra infrastruktury, każdy fotoradar musi być wcześniej poprzedzony specjalnym znakiem informującym kierowcę, że zbliża sie on do aktywnego punktu pomiaru prędkości.

Źródło: wp.pl

Weź udział w akcji serwisu motofakty.pl: "Chcemy Taniego Paliwa" - podpisz petycję do rządu


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości