Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Polacy wysoko w pustynnym rajdzie Abu Dhabi

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Polacy wysoko w pustynnym rajdzie Abu Dhabi Marek Dąbrowski zajął siódme miejsce na drugim etapie rajdu Abu Dhabi Desert Challenge. Zawodnik Orlen Team prowadzi w klasie open z osiemnastominutową przewagą. Jakub Przygoński linię mety drugiego etapu przekroczył jako ósmy, Jacek Czachor był jedenasty.

W poniedziałek w Rajdzie Abu Dhabi Desert Challenge rozpoczęło się prawdziwe pustynne ściganie. Zawodnicy mieli do pokonania 413 kilometrów po kopnych piaskach i wydmach, pośród których pasły się utrudniające przejazd wielbłądy. To zwierzęta właśnie najbardziej przeszkadzały dziś Kubie Przygońskiemu, który walczy o pierwszą trójkę w tym rajdzie. Po etapie jest na czwartej pozycji w klasyfikacji generalnej zawodów i traci do lidera Hiszpana Marca Comy niespełna 4 minuty. 

- Jechałem jako jeden z pierwszych zawodników. Wystartowałem w grupie z Markiem Comą i Palem Ullevalseterem. Czasem prowadziłem peleton i wytyczałem trasę, czasem jechałem za nimi. Przez cały etap manewrowaliśmy między stadami wielbłądów, które oczekiwały na nas pomiędzy wydmami. Odcinek był bardzo szybki. Olbrzymie wydmy i strome, długie podjazdy i zjazdy. Miałem drobne kłopoty techniczne, ale poradziłem sobie z nimi. Jestem blisko czołówki i zamierzam walczyć o podium na tych zawodach – komentował Kuba Przygoński.

 

Bliski czołówki jest również doskonale jadący Marek Dąbrowski, który prowadzi w klasyfikacji motocykli powyżej 450 cc, a w generalce jest dziewiąty.

 

- Przez cały odcinek utrzymywałem się za szybko jadącym Davidem Fretigne. Nadaliśmy naprawdę szybkie tempo. Wypracowałem kolejne osiem minut nad moim najbliższym rywalem i umocniłem się na prowadzeniu. Mam nadzieję, że nie nadwyrężyłem się przez tak szybką jazdę, a do jutra uda mi się zregenerować by móc ponownie atakować – dodał Marek Dąbrowski.

 

Dobrym tempem jedzie również kapitan zespołu Jacek Czachor, który po dwóch dniach jest na jedenastym miejscu.

Klasyfikacja generalna
1. Coma
2. West strata 2,22
3. Rodrigues 2,44
4. Przygoński 3,54
9.Dąbrowski 14,09
11. Czachor  20,17 
Źródło: Orlen Team

Polacy wysoko w pustynnym rajdzie Abu Dhabi
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Polacy wysoko w pustynnym rajdzie Abu Dhabi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości