Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Polacy zwyciężają w Rajdzie Košice

Data publikacji: Autor: (mp)

 Łukasz Witas i Michał Kuśnierz w Peugocie 206 odnieśli zwycięstwo w klasie A6 Rajdu Košice. Pozwoliło im to na zajęcie 7. miejsca w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Słowacji i 6. w Pucharze Europy Strefy Wschodniej. Dodatkowo zostali uhonorowani pucharem za zajęcie pierwszego miejsca w klasyfikacji Junior 2000.

 

Był to drugi tegoroczny występ zespół NOVOL Rally Team poza granicami Polski. Po trzech dniach zmagań na krętych, technicznych i wymagających trasach rajdu Košice polska załoga osiągnęła sukces.

 

- To był nasz treningowy wyjazd, mimo to jechaliśmy szybkim tempem, kontrolując wypracowaną wcześniej przewagę nad porównywalnymi samochodami z naszej klasy. Co oczywiste, nie było nawet mowy o nawiązaniu walki z mocnymi Suzuki Ignis Super1600, czy Skodą Felicją Kit Car. Nasi rywale popełnili jednak błędy, które, ku naszemu zaskoczeniu, zapewniły nam zwycięstwo. Po prostu mieliśmy fart – powiedział po rajdzie Łukasz Witas.

 

Witas i Kuśnierz planują również udział w Rajdzie Barum oraz w Rajdzie Bohemia. Ten ostatni będzie próbą przed kolejnymi eliminacji Pucharu.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości