Wszystko
o samochodach

Motosport / Wyścigi

Polak w World Series by Renault

Data publikacji: Autor: (c)

Fot. Autoklub W najbliższy weekend Robert Kubica wystartuje w drugiej rundzie mistrzostw World Series by Renault rozgrywanej na ulicznym torze w Monaco.

Impreza towarzyszy GP Formuły 1.

 

Po doskonałym występie w Belgii – wygrana i objęcie prowadzenia w punktacji – Robert Kubica staje przed szansą umocnienia się na pozycji lidera klasyfikacji mistrzowskiej. Fot. Autoklub

 

Robert Kubica osiągał dotychczas świetne wyniki na torach ulicznych (wygrana na obiektach w Norymberdze i Cagliari w 2003 r., drugie miejsce w Macau rok później). W sobotę 21 maja rozegrana zostanie sesja kwalifikacyjna, a wyścig odbędzie się w niedzielę rano 22 maja, pomiędzy kwalifikacjami a wyścigiem Formuły 1.

 

- Wyścig w Monaco jest dla mnie szansą na umocnienie się na pozycji lidera. Dotychczas dobrze radziłem sobie w wyścigach ulicznych. Tym razem będę się jednak zmagał z rywalami, którzy posiadają bardzo duże doświadczenie na tym torze. Krótki trening nie daje zbyt wielu możliwości na zapoznanie się z torem. W czwartek wieczorem powinniśmy wiedzieć nieco więcej o swoich szansach – powiedział Robert Kubica.

 

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości