Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. 15-latek ukradł matce samochód, by pojechać nim do dziewczyny

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek / Policja.pl

Rawscy policjanci na trasie S8 zatrzymali 15 – letniego mieszkańca Gostynia. Młodzieniec ukradł matce Toyotę i jechał do dziewczyny do Warszawy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.
Fot. Hyundai Rawscy policjanci na trasie S8 zatrzymali 15 – letniego mieszkańca Gostynia. Młodzieniec ukradł matce Toyotę i jechał do dziewczyny do Warszawy. Teraz o jego losie zdecyduje sąd rodzinny.

Dyżurny rawskiej komendy policji otrzymał informację od dyżurnego komendy w Gostyniu (województwo wielkopolskie), że trasą S8 na wysokości Rawy Mazowieckiej może poruszać się skradziony samochód Toyota RAV 4. Jak wynikało z wskazań gps samochód za kilka minut powinien wjechać na teren działania rawskiej komendy. 

Dyżurny natychmiast polecił patrolom pojechać na trasę S8 i zatrzymać skradziony samochód. Toyotą miał poruszać się 15-letni syn właścicielki. Wkrótce policjanci drogówki zatrzymali poszukiwane auto. Chłopak został przewieziony do komendy, gdzie został przesłuchany, natomiast warty ponad 130 tysięcy złotych pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu. 15-latek przejechał ponad 250 kilometrów. Jak tłumaczył, jechał by spotkać się z dziewczyną. Nieodpowiedzialny „uciekinier” uważał nic takiego się nie wydarzyło, ponieważ nie uszkodził samochodu.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Teraz nieletni sprawca stanie przed sądem rodzinnym i odpowie za kradzież samochodu oraz kierowanie pojazdem mechanicznym bez uprawnień. Dziewczyna będzie musiała jeszcze poczekać.

Zobacz także: Tak prezentuje się pickup Forda w nowej wersji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości