Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. 16-latek pędził 148 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 148 km/h. Okazał się nim 16-latek, nie posiadający uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. O jego dalszym losie, wymiarze kary zadecyduje niebawem sąd rodzinny.
Fot. Dariusz Gdesz Policjanci z płońskiej drogówki zatrzymali do kontroli motocyklistę, który pędził w obszarze zabudowanym z prędkością 148 km/h. Okazał się nim 16-latek, nie posiadający uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. O jego dalszym losie, wymiarze kary zadecyduje niebawem sąd rodzinny.

Policjanci ruchu drogowego z płońskiej komendy w miejscowości Żukowo Wawrzonki w gminie Raciąż kontrolowali prędkość z jaką poruszają się kierujący pojazdami w obszarze zabudowanym. Tuż po godz. 17 funkcjonariusze zauważyli motocykl jadący bardzo szybko w ich kierunku, od strony Drobina.

Pomiar prędkości jednośladu wskazał aż 148 km/h, czyli o 98 km/h więcej niż stanowi dopuszczalna w obszarze zabudowanym prędkość. Policjanci pojechali za motocyklistą i zatrzymali go do kontroli. Okazało się, że kieruje nim 16-latek. Jak ustalili funkcjonariusze nastolatek nie posiada wymaganych uprawnień do kierowania tego typu pojazdami. Posiadane przez niego uprawnienia na m. in. motorowery i "lekkie" motocykle policjanci zatrzymali na 3 miesiące.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Motocykl policjanci przekazali matce nastolatka, która przyjechała na miejsce zatrzymania. Wkrótce sprawa zostanie przekazana do sądu rodzinnego, który zadecyduje o wymiarze kary dla nieletniego.

Zobacz także: Toyota Camry w nowej odsłonie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości