Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. 34 punkty karne za szaleńczy rajd Mazdą

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Karolina Misztal Funkcjonariusze policji zatrzymali mężczyznę, który kierując samochodem stworzył bezpośrednie zagrożenie w ruchu drogowym. Kierujący uzbierał pokaźną sumę punktów karnych, a za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 15 sierpnia br. około godziny 8.25 na drodze z Jeleniej Góry do Karpacza. Jadący za policyjnym pojazdem nieoznakowanym, wyposażonym w videorejestrator, kierujący pojazdem marki Mazda rozpoczął manewr wyprzedzania z nadmierną prędkością, zmuszając inny do zjechania, w celu uniknięcia zderzenia, a manewr ten zakończył na łuku drogi, na podwójnej ciągłej.

Na tym nie koniec. Jadąc dalej na ograniczeniu prędkości do 90 km/h, kierujący osiągnął prędkość 139 km/h, wyprzedzał inne auto na skrzyżowaniu, a kolejny pomiar prędkości wykazał, że kierowca na ograniczeniu prędkości do 90 km/h miał 179 km/h.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze 36-letniemu kierującemu za popełnione wykroczenia w ruchu drogowym naliczyli 34 punkty karne.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

Mężczyzna za popełnione wykroczenia odpowie przed sądem, a funkcjonariusze naliczyli mu  34 punkty karne. Ponadto zatrzymali mu prawo jazdy.

Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Prawidlowo Zrobili ! (gość)

    Jednego Idioty na drodze jest juz mniej , A takich jest na Polskich drogach bardzo duzo , ktorzy wyprzedzaja nie tylko w miejscach niedozwolonych nawet na podwojnych liniach ciaglych .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości