Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Areszt dla 17-latka za spowodowanie wypadku

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 17-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. W miniony weekend kierując samochodem po pijanemu, doprowadził do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został nastolatek. 17-latek nie miał uprawnień do kierowania. Grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności. Tak właśnie można przekreślić swoją młodość.
Fot. Dariusz Gdesz Najbliższe trzy miesiące w areszcie spędzi 17-letni mieszkaniec powiatu grójeckiego. W miniony weekend kierując samochodem po pijanemu, doprowadził do wypadku drogowego, w którym poważnie ranny został nastolatek. 17-latek nie miał uprawnień do kierowania. Grozić mu może nawet 12 lat pozbawienia wolności. Tak właśnie można przekreślić swoją młodość.

W nocy z soboty na niedzielę policjanci wykonywali czynności na miejscu wypadku drogowego w Dańkowie, gdzie ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy 17-latek kierując osobowym BMW, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w drzewo. W samochodzie znajdowało się czterech pasażerów, z których dwóch 17-latków trafiło do szpitala.

Mieszkaniec powiatu grójeckiego kierujący BMW został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Był pijany, policyjny alkomat wskazał w jego organizmie 1,2 promila alkoholu. Na wniosek grójeckich policjantów, poparty przez miejscową prokuraturę, sąd zastosował wobec 17-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

Nastolatek usłyszał zarzuty kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień, spowodowania wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu. Podejrzanemu grozi nawet do 12 lat pozbawienia wolności.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Ford Transit w wersji L5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości