Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Będzie mniej takich akcji. Kierowcy się ucieszą?

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Arch. PPG W 2020 roku będzie mniej policyjnych akcji, typu "Prędkość”, „Znicz”, „Dyskoteka”, czy „Telefony”. Komendant Główny Policji zdecydował o ograniczeniu ich liczby.

To efekt październikowego spotkania policjantów Ruchu Drogowego z wszystkich garnizonów z kierownictwem Policji zainicjowanego przez Zarząd Główny NSZZ Policjantów. W spotkaniu, które prowadził przewodniczący NSZZ Policjantów Rafał Jankowski, wziął udział Komendant Główny Policji gen. insp. Jarosław Szymczyk, Zastępca Komendanta Głównego Policji insp. Tomasz Szymański oraz Dyrektor Biura Ruchu Drogowego insp. Zbigniew Sudoł.

Podczas tego spotkania policyjni związkowcy poinformowali Komendanta Głównego Policji o problemach dotykających służbę ruchu drogowego:

Duża liczba działań krajowych i wojewódzkich. Częstotliwość występowania uniemożliwia skuteczne organizowanie służby pod kątem eliminacji zagrożeń wynikających z własnych analiz BRD (każdy z powiatów ma inną charakterystykę zagrożeń BRD).

Brak możliwości wprowadzenia w komórkach Ruchu Drogowego zmianowego systemu pracy na zmiany trwające po 12 godzin na dobę w połączeniu z koniecznością uzyskania założonych wartości „średniej dobowej policjantów RD” (wymagana „średnia dobowa policjantów RD” w połączeniu z rozporządzeniem MSWiA w sprawie rozkładu czasu służby policjantów powoduje brak wolnych weekendów w układzie wolna sobota – wolna niedziela oraz okresów świąt i „długich weekendów”) – rozważenie możliwości przeliczania 12-godzinnej służby policjanta jako dobowa wartość: 1,5.

Brak skutecznego systemu motywacyjnego (zwiększenie ilości grup kontrolerów i asystentów na rzecz grup zaszeregowania policjantów i referentów, wprowadzenie stanowiska „starszy kontroler ruchu drogowego”, stworzenie specjalnego dodatku dla policjantów pełniących służbę w komórkach RD.

Zobacz także: Pierwszy samochód hybrydowy Opla

Natomiast Komendant Główny podkreślił, że statystyka w Policji nie może być celem, a jedynie ma służyć zobrazowaniu sytuacji i zagrożeń na danym terenie. Jednoznacznie odniósł się także do kwestii ilości wystawianych mandatów. Stwierdził, że nie ma i nie będzie żadnych nacisków w tej kwestii.

W efekcie kilka dni temu Komendant Główny Policji podjął decyzję o ograniczeniu w 2020 roku liczny policyjnych akcji na drogach. Jednak jak stwierdził Mariusz Ciarka, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji, nie oznacza to, że policja całkowicie z nich zrezygnuje.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Taa (gość)

    Dnia wczorajszego na ulicy Reymonta w Warszawie w kierunku Bemowa zauważyłem niepokojące zdarzenie... od paru dni obowiązuje nakaz utworzenia korytarza życia a kierowcy jak niby nic nie moi zamiaru ustąpić kartce :( dopiero zjeżdżalni gdy karetka była juz na ich zderzakach IGNORANCJA idiotyzm znieczulica

  • Jarek (gość)

    Zradarowac wszystkie tereny zabudowane,jak np. w Austrii,czy Italii i drogówka bedzie zbedna.Wszystko jezdzi grzecznie i przepisowo,aż milo...

  • Gienek (gość)

    Dorze bo Policjantów RD jest jak na lekarstwo. KGP zamiast zwiększyć liczbę etatów dowalało im setki Akcji by wykazywać się wynikami ich kosztem. NIK po raz kolejny pisze o niekompetencji KGP i niedoszacowaniu ilości Policjantów z Ruchu Drogowego których jest po prostu za młało. NIK porównał liczby i w ciągu 10 lat liczba aut wzrosła n-krotnie, jest więcej dróg i 1 Policjant jest na 1ooo km to dane statystyczne wg NIK !!!! Ale kogo to obchodzi. Wszyscy udają że jest wspaniale i się nawzajem oszukują. Współczuję naszym Policjantom i naprawdę ich szanuję. Może mają nowe radiowozy i otynkowane budynki ale pracy ogrom.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości