Wszystko
o samochodach

Przepisy / Aktualności

Policja. Funkcjonariusze drogówki nagrają kierowców podczas kontroli

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Do lubelskich policjantów trafiło 131 kamer osobistych. Korzystają z nich funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Lublinie i policjanci z Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego III Komisariatu Policji. Kamery będą rejestrować interwencje podejmowane przez mundurowych.

Przenośne kamery umożliwiają rejestrację przeprowadzanych interwencji. Mogą pracować w trybie ciągłym do 10 godzin i przekazywać dźwięk oraz obraz w systemie szyfrowanym. Kamera rejestrując zdarzenie umożliwia identyfikację policjanta, który obsługuje urządzenie oraz zapisuje datę i godzinę interwencji.

Policjant jest zobowiązany poinformować osobę, wobec której podejmuje czynności, że interwencja będzie nagrywana. Warto podkreślić, że funkcjonariusz nie ma możliwości jakiejkolwiek ingerencji w zarejestrowane nagranie. Po zakończeniu służby będzie wstawiał kamerę do stacji dokującej, która zarchiwizuje zarejestrowane dane w specjalnym systemie informatycznym. Wszyscy funkcjonariusze, którzy otrzymali kamery, jako indywidualne wyposażenie, przeszli odpowiednie szkolenie.

Zobacz także: Jak oszczędzać paliwo?

W ubiegłym roku kamery były testowane w trzech garnizonach: stołecznym, dolnośląskim i podlaskim. Policjanci dostrzegają zalety wynikające z wyposażenia w kamery.  Zdarzają się, bowiem sytuacje, w których pomawiani są o nieprawidłowe przeprowadzenie czynności. Zapisy kamer na mundurach pomogą rozstrzygać spory, mając nagranie interwencji, można w sposób jednoznaczny wyjaśnić sprawę. Kamery oddziałują także prewencyjnie. Osoby, wobec których podejmowana jest interwencja kontrolują swoje zachowania zdając sobie sprawę z ewentualnych konsekwencji.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • góral niskopienny (gość)

  A kiedy będzie trzeba, to kamera "się zepsuje" :p

 • Fryzjer (gość)

  Kolejny powód, żeby używać yanosika i nie brać udziału w tych szopkach z policją

 • karolina (gość)

  i niech ktoś mi powie, ze nie jeździ bez yanosika. Co to się dzieje? Za chwilę w każdym zawodzie będą nas nagrywać

 • olo (gość)

  Do czasu jak nagrają jakiegoś nabomblowanego polityka. I się okaże, że za drogi serwis i archiwizacja

 • Marcin (gość)

  A co ma to Rodo??

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości