Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja i "krokodylki" w ferie sprawdzą autokary

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Policja i "krokodylki" w ferie sprawdzą autokary Pęknięta szyba, łyse opony, dziwnie zachowujący się kierowca? Jeśli przed wyjazdem autobusu coś Cię zaniepokoi, dzwoń na policję lub do Inspekcji Transportu Drogowego!

W niektórych województwach (w tym w warmińsko-mazurskim) trwa już ogólnopolska akcja ,,Bezpieczne Ferie”. Kujawsko-pomorscy funkcjonariusze już się do niej przygotowują - zimowa laba  uczniowska zaczyna się w poniedziałek 13 lutego.

- Jak co roku dokładnie przyjrzymy się autokarom wyjeżdżającym z dziećmi i młodzieżą na zimowe ferie - zapewnia kom. Krzysztof Złotnicki z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Bydgoszczy. - Wystarczy nas wcześniej powiadomić. Jeśli rodzice zauważą coś niepokojącego bezpośrednio przed odjazdem autokaru, także powinni nas powiadomić. Przyjedziemy najszybciej jak to możliwe.

Nasz rozmówca radzi, by wyjazd dzieci zgłaszali bezpośredni organizatorzy, bo oni wiedzą najlepiej gdzie i kiedy podjedzie autokar i do jakiej firmy należy. Wcześniej można sprawdzić rzetelność firmy przewozowej. Dobrą praktyką jest poproszenie przewoźnika o przeprowadzenie dodatkowego badania technicznego w autoryzowanej stacji diagnostycznej. Rodzice mogą pokryć koszty badania. Te - jeśli rodzice podzielą się kosztami - nie są duże. Powinny się zmieścić w 200 zł.

Policjanci będą współpracować z kujawsko-pomorską Inspekcją Transportu Drogowego, popularnymi krokodylkami.

(M)

Policja i "krokodylki" w ferie sprawdzą autokary
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policja i "krokodylki" w ferie sprawdzą autokary

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości