Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Jechał pijany, miał zatrzymane prawo jazdy i to nie koniec problemów

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Pod Grudziądzem pijany kierowca zjechał z drogi i dachował. Fot. Policja W Okoninie pod Grudziądzem kierowca Opla zjechał z drogi i dachował. Okazało się, że 32-latek by pijany, miał zatrzymane prawo jazdy, a jego auto auto nie miało badań technicznych.

Do zdarzenia doszło w miejscowości Okonin na drodze wojewódzkiej nr 534 w pobliżu Grudziądza. Jak ustalili funkcjonariusze policji, 32-letni mieszkaniec Jabłonowa Pomorskiego na prostym odcinku nagle zjechał z drogi, w wyniku czego nastąpiło dachowanie pojazdu.
Badanie na trzeźwość wykazało ponad 4,5 promila w organizmie mężczyzny.

Mundurowi ponadto ustalili, że Opel Corsa, którym się poruszał nie był dopuszczony do ruchu, a sam kierowca nie posiadał uprawnień do kierowania, gdyż zostały mu zatrzymane za jazdę pod wpływem alkoholu. Kierujący nie był w stanie poruszać się o własnych siłach, dodatkowa ze względu na odniesione obrażenia został zabrany przez karetkę pogotowia do szpitala.

Zobacz także: Mercedes-Maybach S600 Guard. Granat mu nie straszny

Natomiast pod Sieradzem szarża pijanego kierowcy skończyła się innego kierowcy, który uniemożliwił mu dalszą jazdę.

W miejscowości Smardzew, jadącego w kierunku Sieradza 39–latka zaniepokoił nietypowy tor jazdy poruszającego się przed nim Audi. Jego kierowca zjeżdżał na przeciwległy pas ruchu, po czym wjechał na znajdującą się przy drodze prywatną posesję.

Podejrzewając, że kierowca audi może być na "podwójnym gazie”, pojechał za nim. Gdy ten zaparkował pojazd, 39–latek podszedł do samochodu i wyjął kluczyki ze stacyjki, uniemożliwiając kierowcy audi dalsza jazdę. Zaalarmował też policję .

Skierowani na miejsce funkcjonariusze ustalili tożsamość mężczyzny, którym okazał się 18–letni obywatel Mołdawii. Przeprowadzone badanie stanu trzeźwości zatrzymanego wykazało, że ma on w organizmie ponad 3 promile alkoholu. Noc spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości.

Za powyższe przestępstwo grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości