Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Już dziś akcja „Prędkość”

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

14 sierpnia 2019 roku Policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci mają zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Fot. Tomasz Hołod Dzisiaj policja przeprowadzi ogólnopolskie działania kontrolo-prewencyjne pod nazwą „Prędkość”. Mimo, że nadrzędnym celem działań jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości, policjanci mają zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem.

Wkrótce zaczyna się kolejny długi weekend. Jednak ci spośród zmotoryzowanych, którzy chcą popołudniowe godziny wykorzystać na szybki dojazd do docelowego miejsca wypoczynku, powinni pamiętać o rozpoczynającej się policyjnej akcji „Prędkość”.

Na drogach pojawią się zarówno patrole wyposażone w ręczne mierniki prędkości, jak też i radiowozy 9w tym nieoznakowane) z wideorejestratorami.

Zobacz także: Nowe radiowozy dla policji

Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z poważnymi konsekwencjami.
Warto pamiętać, że przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym skutkuje zatrzymaniem prawa jazdy na trzy miesiące.

Wysokość mandatów i liczba punktów karnych za przekroczenie prędkości w Polsce:

 • Przekroczenie dopuszczalnej prędkości do 10 km/h - mandat w wysokości 50 zł
 • Od 11–20 km/h – mandat od 50 do 100 zł i 2 pkt karne
 • Od 21–30 km/h – mandat od 100 do 200 zł i 4 pkt karne
 • Od 31–40 km/h – mandat od 200 do 300 zł i 6 pkt karnych
 • Od 41–50 km/h – mandat od 300 do 400 zł i 8 pkt karnych
 • Od 51 km/h – mandat od 400 do 500 zł i 10 pkt karnych (Prawo jazdy zostanie zatrzymane na trzy miesiące kierowcom, którzy przekroczą dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h w ternie zabudowanym)


Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • To jest takie PiSiorskie (gość)

  Czyli zbierania kasy ciąg dalszy . A poprawa bezpieczeństwa na drugim planie.

 • Gość (gość)

  Jak będziesz się POruszał bezpiecznie PO drodze to takie pisiorskie ominie ciebie i będziesz szczęśliwcem bezpiecznym przez weekend

 • ali (gość)

  Yanosik dopomoże na drodze

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości