Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Kura sprawcą kolizji drogowej. Kto dostał mandat?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Do niecodziennego zdarzenia drogowego zostali wezwani wczoraj ryccy policjanci. W miejscowości Kłoczew pod koła osobowego Renaulta wtargnęła kura.

Do zdarzenia doszło wczoraj w południe na ul. Klonowej w Kłoczewie. Kierujący samochodem marki Renault 25-letni mieszkaniec gm. Kłoczew powiadomił, że na jezdnię wprost przed jego pojazd nagle wtargnęła kura. W wyniku zderzenia zwierzęcia z autem, został uszkodzona atrapa chłodnicy pojazdu. Niestety ptak nie przeżył konfrontacji z pojazdem.

Jak ustalili policjanci, kierujący pojazdem był trzeźwy. Właściciel kury, która doprowadziła do kolizji, 36-letni mieszkaniec gm. Kłoczew został ukarany mandatem karnym za nieostrożne trzymanie drobiu.

Zobacz także: Będzie kontrowersyjna zmiana przepisów?

Policjanci przypominają, że zgodnie z obowiązującymi przepisami to na właścicielu ciąży obowiązek sprawowania właściwego nadzoru nad zwierzętami i opieki nad nimi. Brak takiego nadzoru stanowi wykroczenie. Ponadto biegające po drodze zwierzęta mogą stanowić zagrożenie dla pojazdów, których kierowcy niejednokrotnie podejmują gwałtowne manewry celem ich ominięcia, przez co narażają siebie i innych uczestników ruchu na przykre konsekwencje.

Zobacz także: To musisz wiedzieć o akumulatorze

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości