Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja ma nową broń na piratów drogowych za 100 tys. zł

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Policja ma nową broń na piratów drogowych za 100 tys. zł 11 nowoczesnych mierników prędkości otrzymała zachodniopomorska policja oraz Inspekcja Transportu Drogowego. – Teraz możemy kontrolować kierowców z odległości nawet 800 metrów – mówi Grzegorz Sudakow, naczelnik szczecińskiej drogówki.

Dziesięć ręcznych mierników prędkości typu Iskra otrzymali policjanci, jeden trafił do Inspekcji Transportu Drogowego. Wszyscy jednak zgodnie przyznają, że zwiększą bezpieczeństwo.

– To są urządzenia atestowane, mierzące z dokładnością do jednego kilometra – mówi Grzegorz Sudakow, naczelnik szczecińskiej drogówki. – Możemy na nim ustawić trzy rodzaje pomiarów: na odległości 300 metrów, 500 metrów i 800 metrów. Jest to znacznie bezpieczniejsze dla funkcjonariuszy, gdyż mają czas przygotować się i wyjść na środek ulicy, by zatrzymać samochód do kontroli. Poprzednie nasze urządzenia mierzyły w odległości 40-50 metrów. 

Nowe urządzenia mają możliwości pomiaru prędkości samochodów zarówno nadjeżdżających, jak i odjeżdżających. Bateria umożliwiają ciągłą pracę do 16 godzin. Urządzenia wbudowane mają ładowarkę, dzięki czemu użytkownik ma swobodę poruszania się. W przypadku nieaktywności po 10 minutach miernik prędkości wyłącza się.
 
– Jest naprawdę bardzo dokładny – zapewnia Sudakow. – Testowaliśmy go z powietrza, z helikoptera na drodze szybkiego ruchu. Nie było najmniejszych problemów.

Wszystkie Iskry zaczną być używane już za tydzień, po odprawie komendantów jednostek terenowych. Większość z nich trafi do miejscowości nadmorskich.  

Za 11 mierników prędkości zapłacono ponad 102 tys. zł.

Andrzej Kus
Fot. Marcin Bielecki

Policja ma nową broń na piratów drogowych za 100 tys. zł
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Policja ma nową broń na piratów drogowych za 100 tys. zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości