Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

Policja nie próżnuje. Wciąż zatrzymuje prawa jazdy

Data publikacji: Autor: KPP Strzelce Kraj.

fot. KPP Strzelce Kraj. Cztery zatrzymane prawa jazdy to efekt działań strzeleckiej drogówki. W miniony weekend, w całym powiecie sprawdzana była prędkość kierowców. Niestety znaleźli się tacy, którzy za nic mieli sobie przepisy ruchu drogowego. Za swój brak wyobraźni ponieśli konsekwencje.

W miniony weekend  (8-10 lipca) strzelecka drogówka prowadziła działania polegające na dokonywaniu pomiarów prędkości kierowców. Dbając o bezpieczeństwo urlopowiczów, policjanci sprawdzali przede wszystkim odcinki dróg, prowadzące na plaże i w miejsca wypoczynku.

W efekcie przeprowadzonych działań, zatrzymano cztery prawa jazdy za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Pierwsze z nich zatrzymane zostało już w piątek. W miejscowości Gościm, gdzie wiele osób spędza czas nad jeziorem, 30-letni kierowca osobowego Opla pędził ponad 100 km/h. Na szczęście jego niebezpieczną jazdę w porę zakończyli policjanci, którzy za przekroczenie dozwolonej prędkości o 58 km/h zatrzymali mu prawo jazdy.

W ten sam sposób zakończyła się jazda 33-latka z gminy Zwierzyn. W sobotę 9 lipca w Górkach Noteckich, nieodpowiedzialny kierowca Audi A6 jechał 106 km/h na tzw. pięćdziesiątce. Naruszenie przez niego przepisów, zarejestrowało policyjne urządzenie pomiarowe. Mężczyzna zatrzymany do kontroli drogowej stracił dokument uprawniający do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia z prawem jazdy musiała pożegnać się 42-letnia mieszkanka gminy Kłodawa. Kierując Fordem Mondeo pędziła ulicami Strzelec Krajeńskich ponad 100 km/h. Niestety jej nadzieję na uniknięcie policyjnej kontroli drogowej, zakończyła strzelecka drogówka. 42-latka za popełnione przewinienie także straciła uprawnienia do kierowania.

Niestety również w niedzielę nie obyło się bez niebezpiecznych zachowań kierowców. W Niegosławiu policyjny radar zarejestrował 103 km/h nadjeżdżającego samochodu. Znak informujący o terenie zabudowanym nie miał żadnego znaczenia dla 33-letniego kierowcy VW Passata. W jego przypadku, strzelecka drogówka także była zmuszona do zatrzymania prawa jazdy. Wszystkie te osoby, za przekroczenie dozwolonej prędkości w terenie zabudowanym, straciły prawo jazdy na trzy miesiące. Ukarane zostały także mandatami w kwocie od 400 do 500 złotych oraz 10 punktami karnymi.

Także w innych regionach policja zarejestrowała przypadki skrajnego naruszania przepisów:

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • MJ (gość)

    co z tego ,ze zabrali prawko, jestem pewna ze oni wszyscy jeżdżą teraz bez prawka, to tylko 3 mce , może nawet w tym okresie bardziej się starają nie przekraczać predkoci , a moze wcale nie. Oni wszyscy sa na tyle zuchwali , ze wszystkich mają daleko w ....e. Konfiskata auta jedynie poskutkuje , nie będą mieli czym jeździć. to naprawdę by przestraszyło ewentualnych przestępców drogowych, a zwłaszcza recydywistów

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości