Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Niemal przejechał pieszych na przejściu. Ale jest monitoring (video)

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Fot. Policja.pl Gostynińscy policjanci ustalili mężczyznę, który na jednym z gostynińskich przejść dla pieszych omal nie doprowadził do potrącenia pieszych. 22-letniemu kierującemu, za nieodpowiedzialne zachowanie na drodze, policjanci zatrzymali prawo jazdy i skierowali sprawę do sądu. Niebezpieczną sytuację zarejestrowała kamera monitoringu miejskiego.

Całe zdarzenie zostało nagrane przez kamerę monitoringu miejskiego, na którym widać jak kierujący Citroenem jadąc ulicą Rynek, dojeżdżając do jednego z przejść dla pieszych niemal wjechał w trzy młode osoby znajdujące się na pasach. 

Piesi w ostatniej chwili zdążyli odskoczyć. Tak udało im się uniknąć potrącenia. Kierujący Citroenem w ostatnim momencie „odbił” swoim pojazdem na lewy pas. Niewzruszony całą sytuacją odjechał w kierunku ulicy 3-go Maja. Na szczęście nic nikomu się nie stało. Policjanci ustalili, że sprawcą zdarzenia był 22-letni mieszkaniec Raciąża.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Wobec takiej postawy i popełnionego wykroczenia spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym, policjanci odstąpili od ukarania kierującego mandatem i skierowali wniosek o ukaranie do sądu, zatrzymując jednocześnie mężczyźnie prawo jazdy. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Pamiętajmy, że coraz częściej, nawet nie zdając sobie z tego sprawy, jesteśmy w "oku" kamer monitoringu i przekroczenia przepisów nie tylko będzie łatwo udowodnić, ale też odszukać ich sprawców.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości