Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Nowe narzędzie do kontroli. Posypią się mandaty?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Z policyjnej analizy zdarzeń drogowych, do których dochodzi na przejściach dla pieszych wynika, że niestety obserwujemy wzrost wypadków w tych miejscach. Policja sięga po coraz to nowsze technologie, aby poprawić bezpieczeństwo.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, prędkość, nieostrożne wtargnięcie przed jadący samochód, niestosowanie się do sygnalizacji czy wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem – to tylko niektóre z przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi w tych właśnie miejscach. 

Zobacz także: Naprawa auta. Ile pieniędzy przeznaczają na nią Polacy?

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach przeprowadzili działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”.  Policjanci szczególną uwagę przywiązywali dziś do wszelkich zdarzeń mogących wystąpić w relacji kierujący – pieszy. Poza patrolami realizującymi dzisiejsze zadania, zaangażowano również policjantów kieleckiego oddziału prewencji, którzy wspierali akcję przy pomocy drona obserwując kieleckie ulice.

Kolejnym miastem, w którym funkcjonariusze skorzystają z drona będzie Opatów.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Cryspin (gość)

  Czyli skoro wszystko idzie w najgorsze oznacza ze w polsce sa najgorsi kierowcy na swiecie skoro za wszystko juz mandaty daja bez wyjatkow czy do dobry kierowca z wieloletnim stazem jadacym starym samochodem czy to malo doswiadczony kierowca jadacy nowym samochodem mandat musi byc. Ten kraj jest toksyczny

 • Włodzimierz. (gość)

  Czy kierowca zawodowy z trzydziestoletnim stażem jest gorszy od kierowcy z dwuletnim-trzyletnim stażem.Nie mierzmy wszystkich jedną miarą. Kierowca z tak dużym doświadczeniem jest naprawdę bardzo uważnym, zapewniam Państwa.

 • Młody kierowca (gość)

  Przede wszystkim to sami kierujący pojazdami stwarzają niebezpieczeństwo potrącenia pieszego na przejściu, z uwagi na fakt źle ustawionych świateł. Jadący z naprzeciwka oślepiają kierowcę, że nawet jadąc 30km na godzinę nie są w stanie zauważyć pieszego. Piesi też nie pozostają bez winy, ze względu na brak odblasków, nawet w mieście.

 • Kazimierz57 (gość)

  Mam trochę stażu za kołem kierownicy, minęło 45 lat, nigdy nie spowodowałem żadnej kolizji na drodze. Każdy, pojazd lub osoba, będący w obrębie pasa drogowego jest dla mnie współużytkownikiem którego szanuję. Ale? Takiego samego szacunku wymagam....Nie mam obaw, żadnych, co do działań policji i nigdy nie miałem. Ja po prostu szanuję przepisy zawarte w Kodeksie Drogowym. Nie jestem święty i mam 4(cztery) mandaty które, szczerze mówiąc, są za śmieszne i bzdurne sprawy oraz kwoty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości