Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Nowe narzędzie do kontroli. Posypią się mandaty?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Z policyjnej analizy zdarzeń drogowych, do których dochodzi na przejściach dla pieszych wynika, że niestety obserwujemy wzrost wypadków w tych miejscach. Policja sięga po coraz to nowsze technologie, aby poprawić bezpieczeństwo.

Nieustąpienie pierwszeństwa pieszemu, prędkość, nieostrożne wtargnięcie przed jadący samochód, niestosowanie się do sygnalizacji czy wyprzedzanie bezpośrednio przed przejściem – to tylko niektóre z przyczyn wypadków drogowych, do których dochodzi w tych właśnie miejscach. 

Zobacz także: Naprawa auta. Ile pieniędzy przeznaczają na nią Polacy?

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach przeprowadzili działania „BEZPIECZNE PRZEJŚCIE”.  Policjanci szczególną uwagę przywiązywali dziś do wszelkich zdarzeń mogących wystąpić w relacji kierujący – pieszy. Poza patrolami realizującymi dzisiejsze zadania, zaangażowano również policjantów kieleckiego oddziału prewencji, którzy wspierali akcję przy pomocy drona obserwując kieleckie ulice.

Kolejnym miastem, w którym funkcjonariusze skorzystają z drona będzie Opatów.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Cryspin (gość)

    Czyli skoro wszystko idzie w najgorsze oznacza ze w polsce sa najgorsi kierowcy na swiecie skoro za wszystko juz mandaty daja bez wyjatkow czy do dobry kierowca z wieloletnim stazem jadacym starym samochodem czy to malo doswiadczony kierowca jadacy nowym samochodem mandat musi byc. Ten kraj jest toksyczny

  • Włodzimierz. (gość)

    Czy kierowca zawodowy z trzydziestoletnim stażem jest gorszy od kierowcy z dwuletnim-trzyletnim stażem.Nie mierzmy wszystkich jedną miarą. Kierowca z tak dużym doświadczeniem jest naprawdę bardzo uważnym, zapewniam Państwa.

  • Młody kierowca (gość)

    Przede wszystkim to sami kierujący pojazdami stwarzają niebezpieczeństwo potrącenia pieszego na przejściu, z uwagi na fakt źle ustawionych świateł. Jadący z naprzeciwka oślepiają kierowcę, że nawet jadąc 30km na godzinę nie są w stanie zauważyć pieszego. Piesi też nie pozostają bez winy, ze względu na brak odblasków, nawet w mieście.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości