Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Nowe radiowozy dla funkcjonariuszy, w tym nieoznakowane BMW

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / Policja.pl

Fot. Policja.pl Funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej i Miejskiej Policji w Kielcach oraz Komend Powiatowych Policji w Busku – Zdroju, Ostrowcu Świętokrzyskim, Starachowicach, Sandomierzu, a także we Włoszczowie otrzymali nowe radiowozy. Przekazano 11 nowych pojazdów.

5 z nich to auta marki Volkswagen Transporter T-6, które wyposażone są w 2 –litrowe benzynowe silniki o mocy 150 KM i umożliwiają przetransportowanie 5 funkcjonariuszy oraz 2 zatrzymanych. 6 kolejnych radiowozów, które trafiały do policjantów to samochody marki BMW. 3 z nich to auta nieoznakowane wyposażone w wideorejestratory oraz benzynowe silnik o mocy 252 KM, współpracujące z automatyczną skrzynią biegów i napędem na cztery koła.

3 kolejne BMW to pierwsze tego typu oznakowane radiowozy w tym garnizonie. Auta te posiadają pod maską benzynowe silniki o mocy 184 KM współpracujące z automatyczną skrzynią biegów. Samochody tę będą wykorzystywane przez policjantów wydziałów prewencji oraz ruchu drogowego.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Spośród 11 aut, 2 Volkswageny oraz 1 oznakowane BMW trafiły do kieleckich policjantów. Kolejne 2 oznakowane BMW będą użytkowane przez funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Kielcach, 1 Volkswagen i 1 nieoznakowane BMW zostało przekazane starachowickim policjantom, natomiast po 1 Volkswagenie otrzymali mundurowi z Ostrowca Świętokrzyskiego oraz Włoszczowy, natomiast po 1 nieoznakowanym BMW odebrali funkcjonariusze z Buska – Zdroju oraz Sandomierza. Wszystkie radiowozy zostały zakupione z budżetu policji.

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości