Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Nowe radiowozy - w tym nieoznakowane BMW

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / TVN24 / x-news

Fot. Policja.pl 10 nowych samochodów patrolowych o łącznej wartości ponad 1,7 mln zł trafiło do dolnośląskiej policji. Część aut posłuży nowo utworzonej, specjalnej grupie "Speed", która ma walczyć z agresją na drogach oraz wykroczeniami związanymi z nadmierną prędkością.

Nowe radiowozy to samochody marki BMW I VW T6. Oznakowane i nieoznakowane auta marki BMW trafią do funkcjonariuszy ruchu drogowego z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu oraz Komendy Powiatowej Policji w Świdnicy. Będą wykorzystywane do zwiększenia poziomu bezpieczeństwa na drogach, a wyposażone w videorejestratory na pewno zniechęcą agresywnych kierowców do szybkiej i niebezpiecznej jazdy.

Zobacz także: Czy policjant musi pokazać legitymację podczas kontroli?

Oznakowane radiowozy VW Transporter 6 będą wykorzystywane do codziennej służby patrolowej w Komendach Powiatowych Policji w Środzie Śląskiej, Jaworze, Kamiennej Górze, Ząbkowicach Śląskich oraz Złotoryi.

Funkcjonariusze w samochodach będą patrolować m.in. dolnośląski odcinek autostrady A4. Jak podano, od początku 2019 roku dolnośląska policja otrzymała już 104 nowe pojazdy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości