Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Policja. Omijając pieszego doprowadził do zderzenia z autobusem. Wszystko nagrał monitoring (video)

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja.pl

Fot. Policja.pl Zielonogórscy policjanci wyjaśnili okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w centrum miasta. Kierujący Mazdą młody mężczyzna zignorował sygnalizację świetlną i wjechał pod jadący prawidłowo autobus komunikacji miejskiej. Przebieg zdarzenia udało się ustalić dzięki kamerom miejskiego monitoringu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Górze otrzymał zgłoszenie o kolizji, do której doszło na skrzyżowaniu ulic Kupieckiej z Westerplatte. Z relacji zgłaszającego wynikało, że kierujący osobową Mazdą młody mężczyzna wyjeżdżając z ulicy Kupieckiej, wjechał wprost pod jadący prawidłowo autobus komunikacji miejskiej. Na miejsce przyjechali policjanci ruchu drogowego, którzy zajęli się ustalaniem przyczyn i wszystkich okoliczności zdarzenia. 

Okazało się, że kierującym pojazdu osobowego jest 24-letni obywatel Ukrainy. Zarówno on, jak i kierujący autobusem zostali przebadani na obecność alkoholu w organizmie. Obaj mężczyźni byli trzeźwi. W trakcie wyjaśniania okoliczności w jakich doszło do zderzenia policjanci ustalili, że kierujący Mazdą 24-latek jadąc ulicą Kupiecką w kierunku Bohaterów Westerplatte nie zastosował się do sygnalizacji świetlnej i wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Te ustalenia potwierdza nagranie z miejskiego monitoringu, na którym widać, że w związku ze zmianą świateł na przejście zdążyli już wejść piesi. Kierujący nie dość, że nie zareagował na zmianę świateł, to jeszcze ominął pieszego, który próbował wejść na przejście. Ponadto zmieniające się na skrzyżowaniu światło na zielone, widać w nagraniu z autobusu, którego kierowca nie spodziewał się, że kierujący Mazdą włączy się do ruchu.

Policjanci poprosili obywatela Ukrainy o wyjaśnienie swojego zachowania. Ten tłumaczył policjantom, że zwyczajnie się zagapił. Za popełnione wykroczenia 24-latek otrzymał mandat karny w wysokości 1000 złotych, a także punkty karne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Michał (gość)

    A ja wam powiem....lepiej dupnąć w autobus niż walnąć w człowieka.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości