Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Pościg za kierującym, który nie miał prawa jazdy

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek/Policja

Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali po pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-latek uciekając przed funkcjonariuszami stwarzał niebezpieczne sytuacje w ruchu, przekraczał podwójną linię ciągłą i jechał także pod prąd. Ponadto okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
Fot. dariusz Gdesz Policjanci z powiatu kłodzkiego zatrzymali po pościgu kierującego, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. 29-latek uciekając przed funkcjonariuszami stwarzał niebezpieczne sytuacje w ruchu, przekraczał podwójną linię ciągłą i jechał także pod prąd. Ponadto okazało się, że nigdy nie miał uprawnień do kierowania. Mężczyźnie może teraz grozić kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

W nocy w Stroniu Śląskim patrol policji podjął próbę zatrzymania do kontroli drogowej kierującego samochodem osobowym. W związku z tym funkcjonariusze dali prowadzącemu pojazd sygnał do przerwania jazdy. Mężczyzna jednak nie reagował na polecenia policjantów.

Mundurowi podjęli pościg za uciekającym mężczyzną używając przy tym sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Mimo to, kierowca nie reagował na nie i dalej kontynuował jazdę. Uciekał pojazdem przekraczając linię ciągłą oraz jadąc pod prąd. Nocny pościg zakończył się po około 10 km. Kierowca nie zapanował nad pojazdem i uderzył w słup.

Zobacz także: Najmniej awaryjne auta. Ranking ADAC

Mężczyzną prowadzącym auto osobowe okazał się 29-letni mieszkaniec powiatu kłodzkiego, który nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami, ponieważ nigdy ich nie uzyskał. Odpowie on także za przestępstwo niezatrzymania pojazdu i kontynuowania jazdy pomimo wydanego polecenia przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego.
Podejrzanemu może grozić kara pozbawienia wolności nawet do 5 lat.

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Peugeot 2008

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Trik (gość)

    Przydaly by sie takie kontrole w kruszwicy tu nawet policjant prowadzi radiowoz bez prawka

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości