Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Prawie 6 tys. zatrzymanych praw jazdy w pierwszym miesiącu wakacji

Data publikacji: Autor: Paweł Piątek

Wprawdzie dane statystyczne są lepsze niż w ubiegłym roku, jednak odnotowano wzrost zatrzymań praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Fot. Bartosz Frydrych Wprawdzie dane statystyczne są lepsze niż w ubiegłym roku, jednak odnotowano wzrost zatrzymań praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

W lipcu bieżącego roku zatrzymanych zostało prawie 6 tys. praw jazdy, co daje wzrost o około 10 proc. w stosunku do 2019 roku – powiedział Polskiej Agencji Prasowej komisarz Robert Opas z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.

Według danych statystycznych Komendy Głównej Policji, w zeszłym miesiącu na polskich drogach doszło do prawie 2,8 tys. wypadków (mniej o 441 niż w 2019), z czego ponad 220 wypadków było śmiertelnych. Zginęło w nich aż 39 motocyklistów, 34 pieszych, 33 rowerzystów i 10 motorowerzystów. 104 ofiary lipcowych wypadków to kierowcy lub pasażerowie.

Redakcja poleca: Prawo jazdy. Co oznaczają kody w dokumencie?

W lipcu policjanci zatrzymali też mniej nietrzeźwych kierowców – 10 179 kierujących (mniej o 185 niż w 2019). Zwiększyła się za to liczba zatrzymanych praw jazdy za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. W lipcu zatrzymanych zostało prawie 6 tys. praw jazdy, co daje wzrost o około 10 proc. w stosunku do minionego roku.

Zobacz także: Kia Stonic w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Olasi

    Chcesz się umówić na SZYBKI SEKS BEZ ŻADNYCH ZOBOWIĄZAŃ? Legendarny portal otworzył ponownie rejestracje. To najstarszy portal erotyczny do umawiania. Tysiące zweryfikowanych profili i lata doświadczenia na rynku czynią serwis numerem jeden! www.lexlale.com.pl

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości