Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Radiowozy w nowym wydaniu. Zmieni się malowanie

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Policja.pl Już nie tylko srebrno - niebieskie, ale też żółte odblaskowe. Takie mają być radiowozy policji. Na pojazdach ma także pojawić się sentencja "Pomagamy i Chronimy".

Polskie radiowozy mogą wkrótce stać się bardziej widoczne. Ale tylko te nowe. Pojazdy który były użytkowane do tej pory nie będą przemalowywane.

Na pierwszy rzut oka samochody w nowym wydaniu przypominają auta używane przez mundurowych w Wielkiej Brytanii. Z przodu pojazdu pojawi się napis "POLICJA", nad którym będzie policyjna gwiazda, w której zostanie umieszczony numer alarmowy 112. Ponadto, nad gwiazdą ma widnieć sentencja "Pomagamy i chronimy".

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Jak tłumaczy policja "celem modernizacji oznakowania jest zwiększenie bezpieczeństwa funkcjonariuszy i innych uczestników ruchu drogowego poprzez poprawę widoczności pojazdu policyjnego w każdych warunkach drogowych i oświetleniowych"

Srebrne radiowozy pojawiły się w polskiej policji w 2007 roku. Wcześniej auta były granatowe i miały białe akcenty.  Nad nowym oznakowaniem dla radiowozów policyjnych pracuje resort infrastruktury. Nowelizacja rozporządzenia ma wejść w życie jeszcze w czwartym kwartale tego roku.

Zobacz także: Ford Transit w nowej wersji Trail

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • TomK (gość)

  A kiedy taka zmiana obejmie również straż pożarną i pogotowie?

 • Emeryt (gość)

  Proszę o informację, czemu ma to służyć. Obecne kolory są bardzo trafione. Żółty źle się kojarzy. Najlepiej czystki przemalować!!

 • Leszek (gość)

  Takie kolory widzę jak w państwach uni

 • Gość (gość)

  A może zamiast tego nowego malowania zabrać się do roboty przy ściganiu przestępców ?. Co mi z tego, że podjadą świeżo wymalowanym radiowozem, skoro śledztwo zostanie umorzone "z powodu niewykrycia sprawcy". A sprawca to jest taki wesoły filut, że sam się nie zgłosi do komendy z prośbą o łagodny wyrok za swoje bezeceństwa. Jaka to więc JAKOŚĆ ??

 • e (gość)

  Coraz bardziej ośmieszają tę Policję... która teraz już nic nie znaczy nic nie może i nikt się jej nie boi nie ma zaufania i respektu. Żule menele chuligani się śmieją z niej. Samochody będą wyglądać jak taxówki komu przeszkadzało umalowane jak kiedyś granatowe i były rozpoznawalne z daleka dziś zlewają się z innymi samochodami. Policja powinna być widoczna w patrolach pieszych rowerowych konnych w Łodzi w osiedlach w nocy i w dzień!

 • Darko (gość)

  Witam czy nie lepiej było zainwestować te pieniądze np w jakiś sprzęt dla policji. Na pewno oklejenia samochodów kupowanie są za granicą.Mam na myśli te wszystkie naklejki . Moim zdaniem Polska policja ma fajne oznakowania.Ale jak ktoś robi biznes za narodowe pieniądze to z niczego robi coś.Ten wydatek jest bez sensu.Chyba że chcą dzięki naklejką dziury w karoserii pozaklejac

 • Swój (gość)

  I dobrze będą lepiej widoczni

 • Ola (gość)

  O to spadnie przestępczość.

 • Gość (gość)

  Czyżby teraz będą barwy ukraińskie to już przesada

 • gość (gość)

  Zbędna zmiana i raczej niepotrzebny wydatek. Stara kolorystyka lepsza.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości