Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Policja. Ruszyła akcja „Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie”

Data publikacji: Autor: Stanisław Rochowicz

"Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" – taki kryptonim dostała ogólnopolska akcja policji, która potrwa od szóstej rano 21 grudnia (piątek) i zakończy się po sześciu dniach, 26 grudnia o godzinie 22.00. 

Fot. Tomasz Holod "Bezpieczny weekend – Boże Narodzenie" – taki kryptonim dostała ogólnopolska akcja policji, która potrwa od szóstej rano 21 grudnia (piątek) i zakończy się po sześciu dniach, 26 grudnia o godzinie 22.00.

Na drogach spodziewać się możemy częstszych kontroli trzeźwości, prędkości i stanu technicznego pojazdów. Więcej też będzie umundurowanych i nieumundurowanych patroli policji.
Na drogach i ulicach już od samego rana pojawiło się więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Mają oni szczególnie patrolować trasy wylotowe z miast i drogi szybkiego ruchu. Jest to o tyle ważne, że w piątek po południu oraz w całą sobotę spodziewany jest największy szczyt świątecznych wyjazdów. A w wielu rejonach kraju jesienna aura szczególnie nie sprzyja zmotoryzowanym.

Zobacz także: Jak przewieźć świąteczne drzewko autem?

Jak informuje GDDKiA, śliskie nawierzchni dróg można spodziewać się w województwach: dolnośląskim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Dodatkowo, przelotne opady deszczu i śniegu mogą utrudnić poruszanie się na drogach w województwach: dolnośląskim, podkarpackim, podlaskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, mazowieckim i warmińsko-mazurskim. Mżawka lub deszcz występują w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, śląskim, świętokrzyskim, lubelskim, łódzkim, opolskim, wielkopolskim, mazowieckim, dolnośląskim, lubuskim i zachodnio-pomorskim. Przy gruncie może ona zamarzać, prowadząc do gołoledzi. Mgły mogą pojawić się w województwach: kujawsko-pomorskim, pomorskim, małopolskim i lubuskim.  
Co zrobić by podróż była bezpieczna i bezproblemowa? Każdy kierowca zanim ruszy w drogę powinien sprawdzić między innymi, czy wszystkie światła są sprawne (pamiętajmy przy tym o zapasie żarówek i bezpieczników), czy pojazd ma ważne badania techniczne i czy wszystkie płyny eksploatacyjne zostały uzupełnione (szczególnie olej silnikowy i płyn do spryskiwaczy). Planując podróż samochodem, uwzględnijmy możliwe utrudnienia, warunki atmosferyczne i zapewnijmy sobie odpowiednio dużo czasu na dojazd na miejsce. Informacje o stanie dróg znajdziemy na stronie internetowej Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
Pamiętajmy, by w trakcie dłuższej jazdy robić co najmniej kilkunastominutowe przerwy. Zatrzymujmy się zawsze w bezpiecznych miejscach – na wyznaczonych parkingach czy na stacjach paliw. Pamiętajmy także o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość do warunków aktualnie panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu właściwego odstępu między samochodami. Jedźmy z włączonymi światłami mijania i – w razie potrzeby – pamiętajmy o włączeniu świateł przeciwmgłowych. Nie zapomnijmy o uzupełnieniu paliwa. Szczególną uwagę zwracajmy podróżując z najmłodszymi pasażerami. Naszych milusińskich przewoźmy tylko w dedykowanych dla nich fotelikach. Dzieci męczą się i nudzą szybciej niż dorośli, zatem nie od rzeczy będzie robienie częstszych przerw w podróży.

Wszystkim kierowcom życzymy – szczęśliwej i bezpiecznej podróży! 


Zobacz także: Jak zadbać o akumulator?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Chyla (gość)

  Yanosik będzie miał pewnie napływ użytkowników

 • Oscar berg (gość)

  W JAKI SPOSÓB MOŻNA ZUŻYĆ MILIONY MNIEJ NIŻ 7 DNI PRZY UŻYCIU PUSTYCH KART ATM!!! Zobacz jak to działa! Czy wiesz, że możesz włamać się do dowolnej maszyny do kart kredytowych za pomocą zhackowanych kart kredytowych? Zdecyduj się przed złożeniem wniosku, prosta umowa ... Karty, które wypłacą 5 500 $ dziennie, kosztują 200 USD Karty, które wypłacą 10 000 $ dziennie, kosztują 850 USD Karty, które wypłacą 35 000 $ dziennie, kosztują 2 200 USD Karty, które wypłacą 50 000 $ dziennie, kosztują 5 500 USD Karty, które wypłacą 100 000 USD dziennie, kosztują 8 500 USD Cena zawiera opłaty za wysyłkę i opłaty, zamów teraz: Kontakt: Oscar Berg przez e-mail: {Automatictellers@gmail.com} WhatsApp przez (+1 {816} 929-1366) Odwiedź naszą stronę internetową, aby uzyskać więcej informacji: automatictellers.wordpress.com ®

 • Mannol (gość)

  Powinni sprawdzać bezpieczeństwo silnika bo te oleje PMO to dno.

 • Janna (gość)

  Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całej Polski! www.romantica.1K.pl Załóż konto za friko! Podglądaj.

 • Aaron Cyngwajs (gość)

  Spszedom tanio maszyne do sranio!

 • kierowca (gość)

  Dziury łatać psia mać!!!!!!!!!!!!!!! . Wtedy możecie mówić o bezpieczeństwie na drodze, złodzieje w mundurach.

 • TRESER PSÓW (gość)

  Kundelki oczywiscie pod pojeciem "bezpieczenstwo" napychaja kieszenie mandatami za predkosc przekraczana minimalnie. Nie wezma sie za zle ustawione swiatla, lyse opony, potuningowane wiesniacko wydechy. Lepiej sie skitrac za krzakiem i przyniesc w zebach jak kosc swojemu przelozonemu fure mandatow nic nie wartych. Podnosze noge i sikam na was nieudaczniki.

 • gosc (gość)

  Nowa strona ero,tyczna na której znajdziesz sasiadke. Ponad milion ofert z całej Polski! Załóż konto za friko! Podglądaj. www.romantica.1K.pl

 • 2018-12-23 13:39 (gość)

  Ty się nazwałeś kierowca i za takiego chcesz się uważać ,żałosny pomiocie rodzaju ludzkiego .Dziury łatać psia mać!!!!!!!!!!!!!!! . Nasze drogi są fatalne, ale to nie one mają największy wpływ na liczbę wypadków . Jeśli droga jest dziurawa, to jadąc po niej musimy dostosować naszą prędkość do stanu jej nawierzchni. I dalej, jeśli jest jednojezdniowa, to wyprzedzanie na niej też regulują przepisy ruchu drogowego. Trzeba się do nich stosować, a nie wyprzedzać na trzeciego, na podwójnej ciągłej, czy na wzniesieniach. Za kierownicą trzeba po prostu myśleć, a nie zasłaniać się złym stanem jezdni .

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości